Facebook Google+ Twitter

Lepper nie przedstawił listy kandydatów do europarlamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 16:09

Wbrew zapowiedziom, Andrzej Lepper nie przedstawił w Kielcach listy kandydatów w wyborach do europarlamentu. Przewodniczący Samoobrony stwierdził, że decyzje w tej sprawie pozostawia regionalnym strukturom partii.

Samoobrona w wyborach do europarlamentu będzie występowała pod szyldem: Komitet Wyborczy Wyborców Samoobrona Leppera. Jak wyjaśnił przewodniczący, w przeszłości wiele komitetów podszywało się pod właściwą Samoobronę. Ostateczny kształt listy znany będzie 28 kwietnia.
Zbieranie podpisów na Komitet Wyborczy ugrupowanie rozpocznie w poniedziałek, po otrzymaniu z Państwowej Komisji Wyborczej pisma o jego rejestracji.

Andrzej Lepper namawiał do licznego uczestnictwa w eurowyborach. Wyjaśniał, że chodzi o to, by polscy rolnicy mieli przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich interesy, bo widać wyraźne dysproporcje pomiędzy sytuacją producentów rolnych z krajów „starej 15", a tymi którzy przystąpili do wspólnoty kilka lat temu.

Andrzej Lepper zdementował natomiast informację, o tym, że kandydatem Samoobrony do europarlamentu będzie były trener reprezentacji Polski i były poseł Samoobrony Janusz Wójcik. Poinformował, że ewentualnym kandydatem będzie Kazimierz Wójcik działacz Samoobrony z Małopolski, były poseł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.