Facebook Google+ Twitter

Lepper przed komisją ds. nacisków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 11:33

Przed sejmową komisją badającą domniemane naciski na organa władzy odpowiada Andrzej Lepper. To kolejne zeznania byłego wicepremiera przed sejmowymi śledczymi. Do poprzedniego przesłuchania szefa Samoobrony na początku stycznia nie doszło. Zepsuł mu się samochód i nie zdążył dojechać do Sejmu na czas.

Posłowie byli wówczas oburzeni. Podkreślali, że od rana na popołudniowe przesłuchanie można dotrzeć do Warszawy z każdego miejsca w kraju. - Trudno mi przyjąć do wiadomości, że pan Andrzej Lepper nie wiedział, że są opady śniegu - powiedział szef komisji Andrzej Czuma.

W głosowaniu większość posłów opowiedziała się za skierowaniem sprawy do sądu okręgowego w Warszawie o zastosowanie kary porządkowej wobec Andrzeja Leppera.

Na popołudniowym przesłuchaniu posłowie chcą jeszcze zadać pytania prokuratorowi Grzegorzowi Jaremko. To on zdecydował o umorzeniu śledztwa w sprawie przecieku z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. Zeznając poprzednio w Sejmie powiedział, że prokuratura badała wiele wątków przecieku. Prokurator przyznał, że śledczy brali pod uwagę także hipotezę, iż źródłem przecieku mógł być wójt gminy Mrągowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.