Facebook Google+ Twitter

Lepper schodzi z boiska, kibice szarpią barierki

Andrzej Lepper jest na aucie. Połowa Polski pije z radości lub odbywa rytualne tańce przed szklanym ekranem. Wraz z Nikodemem Dyzmą polskiej polityki odchodzi również minister sportu Tomasz Lipiec. Wniosek: PiS ma zasady. Umoczeni nie grają.

Andrzej Lepper. / Fot. PAP/Paweł KulaW piątek premier ostrzegł, że jeśli postępowanie antykorupcyjne, wszczęte wobec pracowników Ministerstwa Rolnictwa udowodni, iż podwładni Leppera nie działają w sposób czysty i nieskazitelny, napastnik koalicji będzie musiał odejść z drużyny. Taka sama groźba padła pod adresem ministra Tomasza Lipca i jego współpracowników. Mamy poniedziałek, pokoje przetrzepano. Funkcjonariusze wydali wyrok: "Tu jest brudno".

Wiem, wiem, to wielce nieprawdopodobne, że po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość udowadnia, że stara się iść w kierunku, wskazanym w kampanii wyborczej. Tym bardziej, że poprzednia ekipa rządząca udowodniła, iż w takich beznadziejnych przypadkach dzwoni się z ostrzeżeniem: "Jurek, przyjdą mundurowi, trzymaj fason", ułaskawia: "idź i przez jakiś czas nie czyń tego więcej", albo przerzuca się kolegę do zaprzyjaźnionej rady nadzorczej. Tymczasem Kaczyńscy zrobili rzecz niesłychanie odważną. Będąc konsekwentni w swych działaniach walki z korupcją, odstrzelili Leppera oraz maskotkę odpowiedzialną za "igrzyska" - Tomasza Lipca. I to w momencie dla nich najtrudniejszym. W imię utrzymania sztywnego wizerunku partii piętnują swojego. Zjawisko szczytne i nowe w polskiej polityce. Czy to jest gra va banque? Jeśli tak, to przyklaskuję i czekam na rozwój wydarzeń.

Kto się cieszy z odejścia Leppera? "Zarydzykuję" stwierdzenie, że większość osób. Było jak było? Platforma włożyła demagoga w ramiona PiSu licząc, że prędzej czy później tak to się skończy. Czasem, przy porannej kawie, rozmyślałem o Andrzeju. Biłem się z myślami na jego temat i nawet czasem pomiędzy kęsem świeżej bułki z polskim serem a łykiem mleka, myślałem: "Przecież sam jest rolnikiem. Będzie robił sobie dobrze, to będzie dobrze robił swoim". Nie było tak do końca... Jednak w to, że koalicja dotrwa do końca, mało kto wierzył i na wczorajsze pytanie ojca Rydzyka dziś otrzymaliśmy odpowiedź.

Samoobrona i LPR, po wchłonięciu ich elektoratu przez PiS, raczej nie wejdą we wrześniowych wyborach do Sejmu. PiS, który sensacyjnie prowadzi na zmianę z PO w niektórych rankingach, staje powoli na tym samych schodkach co dwa lata temu. Znów wyłania się POPiS? Abstrakcja? Psychodelia?

Jak ciekawie zauważył Witek Janowicz: Kaczyńscy pozbyli się istotnego gracza. Tylko pytanie teraz brzmi: czy mają kogoś w zanadrzu? Czy mają rezerwę? Jeśli spojrzymy poza boisko, to drżą barierki i trzęsą się ławki. PO i lewica, wzorem kiboli z Wilna, szykują się zapewne do wtargnięcia na murawę.Grzesiek Korzeniowski: "My nie kradniemy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Fajnie napisane, z nutką sensacji. Polityka jest śmieszna, a chwilami wręcz żałosna. Zobaczymy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety. Wraca... Długo to całe wyrzucanie nie trwało.
Swoją drogą niesamowite, że byłeś w stanie sobie jakoś wcześniej uzasadnić jego obecność w rządzie. Mam nadzieję, że pod wpływem ostatnich wypadków nie zaczniesz sobie jego obecności od nowa tłumaczyć, bo nie warto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ super sie czyta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wróci. Już nie jest potrzebny mam nadzieję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tia... trzeba było "rozwodnić" to co ojciec Dyrektor chlapnął... Jak sprawa przycichnie to Andrzejek poraz kolejny wróci do rządu...
:-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.07.2007 22:31

Właśnie z Lepperem i Giertychem, no i Rydzykiem na pokładzie, a jakże. Wszakże są oni w rządzie, a rząd to nie koło gospodyń wiejskich, bo rząd poniekąd nas reprezentuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie z Lepperem i Giertychem tylko z kilkudziesiecioma głosami i kilkunastoma głosami poparcia.
Wiem Przemku, też bym wolał aby PiS miał większość bezwzględną ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.07.2007 22:14

Tylko co ma do tej akcji i reakcji bajanie o utartej drodze PiS-u? Jakiej drodze? Ku odnowie moralnej? Z Lepperem, Giertychem i Rydzykiem? Bez żartów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się dzieje tu i teraz. Akcja - reakcja.
Moim zdaniem tym razem to Lepper będzie wykiwany. Ryszard Czarnecki eurodeputowany twierdzi, że wiekszość SO chce zostać w rządzie bo jest on "wartością sama w sobie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak Lepper wchodził do rządu to wcale PiS nie zmieniał szybko swojego statutu, który zabraniał koalicji z Samoobroną, wcale Lepper nie był już po wyrokach i wcale Jarosław Kaczyński nigdy nie twierdził, że SO została założona przez SB :) I to dopiero teraz się okazało, że ten Lepper to podejrzany typ! No, kto by się spodziewał! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.