Facebook Google+ Twitter

Lepper zapłaci 25 tysięcy złotych za wysypane zboże

25 tysięcy złotych zapłaci Andrzej Lepper za wysypanie zboża na tory w Warszawie, w 2002 roku. Wyrok wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Andrzej Lepper z adwokatem Maciejem Morawcem / Fot. PAPSąd nie uwzględnił apelacji szefa Samoobrony i dwóch byłych polityków tej partii - Krzysztofa Filipka i Alfreda Budnera. Ci dwaj zostali ukarani grzywną wysokości 5 tysięcy złotych. Oddalona została także apelacja spółki "Polskie Młyny" (następcy prawnego importera wysypanego zboża), która domagała się dla Leppera kary pozbawienia wolności.

We wnioskach apelacyjnych obrońcy domagali się uniewinnienia oskarżonych lub zwrócenia sprawy do rozpatrzenia w I instancji. Argumentowali także, że ich klienci działali w imieniu i na rzecz obywateli, ponieważ sprowadzone zboże było skażone.

Lepper chciał w Sądzie Apelacyjnym przedstawić nowe dokumenty, potwierdzające przekonanie co do skażenia zboża. Sędzia Barbara Lubańska-Mazurkiewicz nie wyraziła jednak na to zgody. - Żadnych dokumentów nie przyjmujemy. Nie ten etap postępowania - powiedziała.

Wyrok jest prawomocny i zostanie wykonany. Skazani mogą jednak złożyć wniosek o jego kasację do Sądu Najwyższego. Andrzej Lepper nie stawił się dziś w sądzie.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.