Facebook Google+ Twitter

Lepsza praca dla specjalistów IT coraz bliżej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-01 13:35

Warszawa obfituje w wydarzenia, które dla każdego pracownika niemal wszystkich branży są nieocenionym źródłem wiedzy. Szkolenia, konferencje, warsztaty, niejednokrotnie bezpłatne, są na wyciągnięcie ręki.

I nie mowa tu o ogólnych, nikomu niepotrzebnych imprezach – nawet branża IT może się podszkolić całkiem za darmo. Jak?

Na przykład, śledząc stale wszelkie wydarzenia IT na branżowych portalach. A takich nie brakuje. Dlaczego więc nie spróbować się wybrać na szkolenie, przy okazji targów, konferencji, czy jakiegokolwiek innego wydarzenia. I, mimo że za tego typu uczestnictwo kolejnego „papierka”, potwierdzającego udział w szkoleniu, nie dostaniemy, to jednak warto się wybrać – dla samego siebie, bo wiedzy nigdy zbyt wiele, bo kto się nie rozwija i stoi w miejscu, ten się cofa. Ot, i cała filozofia.

Zbuduj sobie serwerownię, czyli chmura do usług
I tak, przykładowo, w najbliższym czasie można odwiedzić Stadion Narodowy, aby w warsztatach pod ww. tytułem wziąć udział. W ich trakcie, Ryszard Dałkowski poda prosty przepis na rozbudowę swojej domowej lub firmowej sieci komputerowej o, bagatela, 100 tysięcy komputerów. Co to są: Web Sites, VM, Storage, Mobile, CDN, Media Services, czy RemoteApp? Po warsztatach, uczestnicy nie tylko będą wiedzieli, czym są, ale też posiądą wiedzę, jak uruchomić i zastosować dostępne usługi na własne potrzeby.

Sztuka wyboru w dobie technologicznego urodzaju
Wybór odpowiedniej architektury oraz bazowych technologii jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia niemal każdego projektu informatycznego. Z uwagi na mnogość dostępnych rozwiązań, wybór ten jest niezwykle trudny i obarczony dużym ryzykiem. Jak dobrać stos technologiczny na bazie Java Virtual Machine, który zapewni stworzenie wydajnych, skalowalnych oraz bezpiecznych systemów? Poza poradami w tej kwestii, podczas Targów Pracy Kariera IT, Piotr Łaskawiec omówi również mniej techniczne aspekty wpływające na budowę końcowego projektu. Jednym słowem, Case Study na podstawie doświadczeń zebranych podczas prac nad aplikacjami dla sektora finansowego oraz start-up'ami.

Więcej na wyżej wymienione tematy oraz, m.in. o nowościach w tworzeniu aplikacji na system Windows Phone 8.1 już wkrótce. 18 października, na Stadionie Narodowym odbędą się Targi Pracy Kariera IT połączone z wykładami i warsztatami. A skoro targi pracy, to, oczywiście wstęp jest wolny dla wszystkich uczestników! Dlaczego więc nie wziąć sprawy w swoje ręce i nie przyjść w sobotę na Narodowy? Więcej na stronie CareerCon: http://careercon.pl/event/kariera-it-18-10-2014-dla-specialisty-it/. W końcu, jak to śpiewa Mrozu: nie mamy nic do stracenia!
(R S)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.