Facebook Google+ Twitter

Les Titans 2011. „Szalone Dni Muzyki” w Warszawie

Chcesz zachwycić się muzyką klasyczną? Już niedługo będziesz mieć taką możliwość. 29 września w stolicy rozpocznie się Festiwal „La Folle Journée”, czyli „Szalone Dni Muzyki”. Trwać będzie do 2 października.

La Folle Journée 2009 / Fot. Pymouss, GNU 1.2, CC 3.0 / WikipediaGłówną ideą „Szalonych Dni Muzyki” jest popularyzacja utworów znanych kompozytorów muzyki klasycznej. „Chcemy pokazać, że muzyka klasyczna potrafi wyzwalać emocje nie mniejsze niż rock'n'roll” - czytamy w zapowiedzi Teatru Wielkiego.

Inicjator i dyrektor muzyczny „La Folle Journée de Varsovie” to René Martin, pomysłodawca zeszłorocznego Festiwalu „Chopin Open” oraz założyciel Centre de Réalisations et d'Études Artistiques à Nantes. „Zacząłem się zastanawiać, jak zdobyć widownię dla muzyki klasycznej. Wiedziałem, że nie można jej dać zwykłych koncertów; »Szalone Dni Muzyki« ich nie przypominają” - czytamy na stronie rp.pl. Martin wspomniał też o „przyjemności i wspólnym przeżywaniu” tego rodzaju muzyki.

„Szalone Dni Muzyki” w tym roku
Tegoroczne koncerty odbywać się będą przez cztery dni, od czwartku 29 września do niedzieli, w czterech salach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz w namiocie na placu Teatralnym, gdzie wstęp będzie wolny. Każdy występ trwać będzie około 45 minut, zaś bilety można nabyć w atrakcyjnych cenach - po 5, 7 i 10 zł.

Kup bilety przez Internet - patrz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.