Facebook Google+ Twitter

Lesbijska para na szkolnym balu

Według opublikowanego w środę werdyktu sądu w stanie Missisipi, 18-letnia Constance McMillen ma prawo uczestniczyć w szkolnym balu w towarzystwie swojej przyjaciółki.

W sporze o wykluczeniu lesbijskiej pary z balu szkolnego w USA, sąd opowiedział się przeciwko szkole: wyrok sądu federalnego w stanie Missisipi przyznał 18-latce prawo do uczestniczenia w balu wraz ze swoją przyjaciółką. Uczennica była zadowolona z wydanego werdyktu.

Szkoła zabroniła McMillen uczestnictwa w balu, na który chciała przyjść ubrana regulaminowo w smoking w towarzystwie swojej przyjaciółki. Gdy spór się zaostrzył, szkoła natychmiast odwołała bal. Sędzia jednak nie zobligował szkoły do urządzenia balu.

"Wszystko, co chciałam osiągnąć, to było to, aby szkoła mnie i moją przyjaciółkę traktowała tak jak innych", powiedziała18-letnia uczennica. Organizacja, Zjednoczenie Obrony Prawa Obywateli ACLU, która poparła skargę uczennicy, powiedziała o „zwycięstwie gejów, lesbijek, biseksualnych i transseksualnych uczniów". Ten przypadek wywołał sensację we wszystkich stanach. Uczennica wystąpiła już w kilku programach telewizyjnych typu talk show.

Źródło: http://de.news.yahoo.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.