Facebook Google+ Twitter

Lesław Adamczyk - człowiek instytucja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-24 21:38

Kilka tygodni temu pojawił się na łamach Wiadomości24.pl "Pytajnik" Lesława Adamczyka. Dzięki tym "mini wywiadom" możemy dowiedzieć się czegoś o dziennikarzach obywatelskich, którzy piszą do Wiadomosci24.pl, a o samym Lesławie niewiele.

Lesław Adamczyk podczas wręczania okolicznościowych monet. / Fot. Piotr ŻyłaJakiś czas temu zrobiłem dla pisma redagowanego przez Lesława Adamczyka (Kronikarz.org.pl) wywiad pt. "Kilka pytań do naczelnego", który tu zamieszczam w celu przybliżenia tej ciekawej postaci.

Zawsze chciałem fotografować Ojcowski Park Narodowy i jak tylko nadarzyła się okazja, to z niej skorzystałem. Redakcja kronikarz.org.pl i dyrekcja OPN zorganizowały konferencję prasową w Ojcowie, na którą zostałem zaproszony. Tam poznałem bohatera tego wywiadu, a ponieważ dysponował wielkim doświadczeniem w pracy redakcyjnej - postanowiłem skorzystać i czegoś się nauczyć. Proponując wywiad zdawałem sobie sprawę z jego szczególności. Człowiekowi, który zawsze pytał postawiłem kilka pytań...

Kilka słów o naczelnym
- Lesław Adamczyk urodził się 65 lat temu w Zagłębiu Dąbrowskim. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął już w siedemnastym roku życia, podejmując współpracę z popularnym niegdyś tygodnikiem „Wiadomości Zagłębia”. Mimo że zawodowo związał się z wojskiem (26 lat służby), to „dziennikarki” nigdy nie porzucił. Teraz pełni funkcję redaktora naczelnego portalu kronikarz.org.pl, a na wielu innych zamieszcza swoje artykuły.

Jesteś człowiekiem, który walczy z chorobą i wielkim bólem. Trzy razy w tygodniu poddajesz się dializie. Jak to jest możliwe, że masz jeszcze siłę na redakcję "Kronikarza"?
- Zawsze przyświecała mi myśl moich Rodziców ''Bądź uczciwy, czerp z mądrości innych i cały czas się ucz". To pomaga mi w codziennym zmaganiu się z chorobą i myśl, że jest wielu podobnych do mnie jak chociażby Mirek Suchodolski, Zbyszek Święch, Marek Różycki jr, Adam K. Podgórski i wielu innych, którzy choć sami chorzy, pomagają innym. Nie jestem sam i dlatego łatwiej mi działać mając oparcie w prawdziwych przyjaciołach. Staram się szerokim łukiem omijać plotkarzy, zawistników, obłudników, nieomylnych i zadufanych w sobie. Dzięki czemu mogę coś pożytecznego robić. Staram się zawsze robić najlepiej jak umiem. Niestety nie jestem idealny.

Od wielu lat jesteś świetnym ambasadorem swojej lokalnej społeczności oraz miejscowości, w której mieszkasz i pracujesz. Wielu mieszkańców naszego kraju nigdy by nie słyszało o gminie Skała, gdyby nie publikacje w "Kronikarzu". Czy z tym ogromem pracy wiążą się jakieś znaczące profity? Jaki jest powód tak wielkiego zaangażowania?
- Powód jest jeden. W tej gminie żyje wielu uczciwych i mądrych ludzi, którzy zasługują na to aby ich zaangażowanie było docenione. Zresztą podróżując po Polsce wiem, że w naszym kraju żyje wielu skromnych, uczciwych ludzi. Stąd pomysł na uruchomienie "Kronikarza". Największym profitem dla mnie jest życzliwość ludzi o których piszę i często uśmiech i najzwyklejsze, a jakże cenne słowo" dziękuję.
P.Ż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

To przykład, jak pasja i zaangażowanie tworzą zdrowy klimat, mimo choroby.
(olbrzymi kontrast na tle zdrowych, którzy tworzą chore klimaty)

Powodzenia i wytrwałości Lesławie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek instytucja. Życzę siły, zdrowia i optymizmu. Bardzo cenna rzecz, Piotrze. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Lesławie, dzięki za wsparcie. Nie każdy chory jest dobry w piórze, ale daje z siebie wszystko w inny sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję. Sto lat życzę Lesławie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze podziwiam, gratuluję samozaparcia i pasji. Pasja dodaje skrzydeł i powoduje, że łatwiej znosimy ból.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kronikarz niech nam żyje!
Ku chwale Minogi, Skały, Ojcowa, Małopolski, tudzież całej Polski! Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, Lesławie *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy wywiad z ciekawym człowiekiem... Gdyby wszyscy mieli tyle zapału i energii co pan Lesław. Pozdrawiam i gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.