Facebook Google+ Twitter

Leszek Balcerowicz człowiekiem roku 2009

Wtorek był dniem Leszka Balcerowicza. Były minister finansów został wybrany Człowiekiem Roku 2009. Odebrał on też z rąk rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie doktorat honoris causa.

 / Fot. wikipedia.plUniwersytet Ekonomiczny, który świętuje swoje 85-lecie nadał Leszkowi Balcerowiczowi doktorat honoris causa. Profesor Bogumiła Szopa, która wygłosiła laudacje na cześć profesora dziękowała za wkład włożony w tworzenie nowoczesnej gospodarki rynkowej. To właśnie "za przygotowanie i wdrożenie fundamentalnych reform gospodarczych w Polsce w okresie transformacji ustrojowej" środowisko akademickie krakowskiej uczelni przyznało tytuł profesorowi Balcerowiczowi. Sam wyróżniony w swoim przemówieniu podkreślił jak ważne są reformy w dziedzinie finansów publicznych dla przyszłego rozwoju Polski.

Doktorat honoris causa nie był jedynym wyróżnieniem, jakie dziś w Krakowie odebrał Leszek Balcerowicz. Były wicepremier po południu w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał tytuł Człowieka Roku 2009 przyznany mu przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacje Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

- Pan nas kiedyś uratował od gorszej powodzi. Powodzi złego pieniądza - powiedział na wstępie Karol Musioł, rektor UJ. Rektor podkreślił także, że Mikołaj Kopernik z pewnością byłby zadowolony widząc w tym miejscu profesora Balcerowicza. - Postać Kopernika, była nie tylko odpowiedzialna za układ heliocentryczny, Kopernik skonkretyzował jako pierwszy prawa rządzące w dziedzinie polityki monetarnej - tłumaczył Karol Musioł.

Uhonorowany wygłosił krótkie przemówienie na temat kierunków przemian ustrojowych w Polsce. - Potrzeba nam więcej ludzi, którym będzie się chciało robić, niż takich, którzy będą czekać, aż za nich ktoś coś zrobi - powiedział Balcerowicz.

Były minister finansów podkreślił także, że nie mamy powodów by się wstydzić tych ostatnich 20 lat przemian. - Kapitalizm jest demonizowany, a nie ma demokracji bez kapitalizmu - mówił profesor. - Przez narzekanie nic się nie osiągnie - spuentował swoje przemówienie były wicepremier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

vliZqtnJwddrwNEO
  • vliZqtnJwddrwNEO
  • 18.03.2012 10:59

To faktycznie wygląda jak jakis żart Proponuję mrzytać sie wersji skrf3conej Knocika a zdjęcia z poszczegf3lnych dni umieścić w dwf3ch osobnych folderach. Organizator może je sobie rf3wnież umieścić w dwf3ch katalogach.Dla zdjęć w grupach są dwie możliwości:albo kopiować każde zdjęcie z innym numerem zawodnika, albo wpisywać w nazwę wszystkie numery jak proponuje rp.Dodawanie zer przed numerami startowymi jedno i dwucyfrowymi jest dobrym pomysłem.Więc będzie trzeba zwołać I Nadzwyczajne Kryzysowe Zebranie Zarządu i podjąć decyzję, a nastepnie opracować do decyzji instrukcję. Z instrukcji streszczenie mieszczące się na stronie i opracować algorytm dla ujednolicenia działań klubowiczf3w zegar tyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.