Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4030 miejsce

Leszek Czarnecki: współpracowałem z SB, ale nie szkodziłem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-02 07:33

Leszek Czarnecki w rozmowie z "Rzeczpospolitą" potwierdził doniesienia, że jako 18-latek rozpoczął współpracę z SB. Zaprzeczył natomiast, że był za nią wynagradzany. Informację tę nazwał bzdurą.

Leszek Czarnecki nie potwierdził też informacji "Rzeczpospolitej", że sporządził ponad 90 notatek operacyjnych, dotyczących między innymi kolegów z NZS-u i "Solidarności". Jak dodaje biznesmen, nikt nie miał przez niego rewizji, nikt nie był przesłuchiwany. Czarnecki zapewnił, że nie boi się spojrzeć kolegom w twarz, ponieważ ci o wszystkim wiedzieli. W 1982 roku, po stanie wojennym, poinformował kolegów, że podpisał zobowiązanie do współpracy z SB. Jak dodał: - Nie było to łatwe, ale przeżyłem to.

Z dokumentów ujawnionych przez 'Rzeczpospolitą" wynika, że po 1982 roku biznesmen nie zerwał współpracy. Zapytany o to, Leszek Czarnecki zaprzeczył. Według niego potwierdzają to koledzy, którym rzekomo miał szkodzić. Czarnecki podejrzewa, że SB sfałszowała dokumenty w jego sprawie, i nie tylko jego.

"Reczpospolita" powołuje się na dokumenty, które znajdują się na mikrofilmach w Instytucie Pamięci Narodowej. Wynika z nich, że Leszek Czarnecki przez co najmniej sześć lat współpracował z PRL-owskimi służbami specjalnymi.

Czarnecki to trzeci na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost", jest właścicielem między innymi Getin Holding, LC Corp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tajni Współpracownicy Służby Bezpieczeństwa i prowadzący ich agenci są dzisiaj związani wspólnymi interesami. W przypadku Czarneckiegoo sprawa jest dość prosta. O ile w mrocznych latach 80 tych Czarnecki był tylko prostym donosicielem o tyle prezes giełdowej spółki LC ( Leszek Czarnecki) CORP znanej między innymi z budowy SKY TOWER jest Konrad Dubelski, w latach 80 oficer Służby Bezpieczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.