Facebook Google+ Twitter

Leszek Miller odwiedził Rudę Śląską. "Rozpoczynamy pracę dla obywateli"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej i były premier spotkał się z członkami i sympatykami partii w restauracji „Casablanca” w Nowym Bytomiu. Przybyła kurtuazyjnie Grażyna Dziedzic, prezydent miasta.

 / Fot. Adam K. PodgórskiBył obecny poseł, Zbigniew Zaborowski. Frekwencja nadzwyczaj dopisała.

Spotkanie prowadził Jerzy Krótki, szef miejskiej struktury SLD w Rudzie Śląskiej. Zażartował, że powinien zapraszać szefa częściej, gdyż wtedy częściej widziałby dawno niespotykanych członków.

 / Fot. Adam K. PodgórskiChętnych do zadawania pytań było mnóstwo, a pytania i / Fot. Adam K. Podgórski wypowiedzi niekiedy kłopotliwe. – Po wyborach o nas zapominacie! Kiedy ktoś zrobi porządek z ulicą Dunikowskiego? Kto nam powie, w którym kierunku idziemy i co robimy? Jaka jest SLD–owska wizja rozwoju gospodarki z uwzględnieniem Śląska? Jak długo jeszcze będziemy wysłuchiwali o tragedii smoleńskiej? Czy nadal będzie nazwa SLD, czy Sojusz Liberalno-Demokratyczny? Dlaczego posłowie zasłaniają się immunitetem, popełniając przestępstwa i wykroczenia? Przypominano, że niebawem upłyną okresy karencji, np. dla zapewnienia czystości rzek, jakie Polska gwarantowała dotrzymać, podpisując akces do Unii Europejskiej.

 / Fot. Adam K. PodgórskiLeszek Miller rozpoczął wystąpienie z humorem, od przypomnienia rudzianki pani Basi Z., z którą przed laty zawarł sympatyczną znajomość.

Potem przeszedł do spraw poważniejszych. Powiedział, że najważniejszym problemem partii jest pozbieranie się po klęsce wyborczej, odbudowanie jej, odzyskanie tych, co zwątpili. Zapowiedział spotkania z szefami kół powiatowych i miejskich w każdym województwie i koniec praktyki hegemonii centrali, np. w ustalaniu miejsc na listach wyborczych. Podnosił potrzebę „nadrabiania luki informacyjnej”, wysyłania czytelnych komunikatów do członków, sympatyków i wyborców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Osobiście bym wsadziła wszystkie partie do jednego wora i tłukła,dopóty jedna porządna nie wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zatroskany
 • zatroskany
 • 02.02.2012 17:24

Wstecznictwem można nazwać np. PiS, dlatego, że promuję ideę państwa parawyznaniowego - to prawdziwe śreniowiecze!
Wstecznictwem można nazwać PO, gdyż trwa przy władzy od lat, nie przeprowadzając żadnych istotnych reform - "konserwuje" istniejący stan rzeczy. A nazywanie ich liberałami - no cóż, małe nieporozumienie.
Wstecznictwo to PSL - wszak chłopi (tacy rzeczywiści) to 10% ludności.
Masz rację, SLD to też wstecznictwo wszak oni już byli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 02.02.2012 16:22

SLD to żadna alternatywa - to wstecznictwo ,wręcz średniowiecze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy jestem efektu wizyty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
matros61
 • matros61
 • 02.02.2012 13:16

To wyraźny sygnał że mają Nas za kretynów.
Może i słusznie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
stajan
 • stajan
 • 02.02.2012 12:57

@roman kożmiński-to my w wolnych wyborach wybraliśmy tych "zamordystów" i na tym polega wolność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zatroskany
 • zatroskany
 • 02.02.2012 11:56

SLD nie jest dobre, ale to jakaś alternatywa w stosunku do POPiSu. No chyba że Palikot, przed czym chroń Polskę. PSL 10% - jako partia wiejska nie przeskoczy.
A od 20 paru lat powtarzane zarzuty w stosunku do SLD... znajdźcie przynajmniej jakieś nowe argumenty, panowie. W końcu Leszek Miler wprowadził Polskę do UE, i to na bardzo dobrych warunkach - przypomnijcie sobie końcówkę negocjacji i grę vabank - rolnicy dostali 2x więcej, niż wcześniej było ustalone. SLD uchwaliło obowiązującą konstytucję - jak sobie wyobrażacie uchwalanie tak podstawowego aktu przez POPiS? A cała ta prawica, wcześniej zjednoczona w Solidarności? Teraz tylko pomyje wylewają na siebie nawzajem, teorie spiskowe o UFO, kłamstwa, pomówienia, co gorsza, pod sztandarami wiary i patriotyzmu (przoduje w tym jedna partia). Ta hipokryzja polityków mnie męczy - także SLD. Ale to nie oni w tym przodują.
I zaraz się zaczną pomyje pod moim adresem, wyzywanie od komucha, itp. - zaczynajcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stajan
 • stajan
 • 02.02.2012 11:17

Zgadzam się ,że obecni politycy wprowadzją duży "zamordyzm",tylko że mimo wszystko mamy WOLNOŚĆ i od nas obywateli BARDZO DUŻO ZALEŻY jak potoczą się losy naszej OJCZYZNY.(do pana Wieżbickiego pozdrawiam)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I na to samo wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"stajan", jak wejdą "ACTA", będzie kapitalistyczno-totalitarne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.