Facebook Google+ Twitter

Leszek Miller powrócił do struktur SLD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 19:57

Były premier Leszek Miller po trzech latach wrócił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zdecydowali o tym członkowie Koła Śródmiejskiego tej partii w Łodzi.

Leszek Miller wystąpił z SLD w proteście przeciwko nierekomendowaniu jego osoby jako kandydata na listach wyborczych centrolewicowej koalicji Lewica i Demokraci.

Były premier podjął decyzję o ponownym wstąpieniu do SLD ponieważ - jego zdaniem - partia pod przewodnictwem Grzegorza Napieralskiego, ma szansę na zdobycie większego poparcia. Dodał, że zmiany programowe partii idą w dobrym kierunku. Miller przyznał, że SLD nie jest jedynym ugrupowaniem lewicowym w Polsce, ale - jak dodał - jest to najważniejsza partia po tej stronie sceny politycznej.

Leszek Miller powiedział, że teraz najważniejszym priorytetem działań SLD są wybory prezydenckie i poparcie kandydatury Jerzego Szmajdzińskiego. Według byłego premiera - Szmajdziński ma duże szanse na zwycięstwo w głosowaniach.

Miller zdementował przy okazji informacje jakoby w przyszłych wyborach samorządowych miał zamiar kandydować na prezydenta Łodzi.

Leszek Miller zrezygnował z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej we wrześniu 2007 roku. W tym samym roku startował do Sejmu z listy Samoobrony. W styczniu 2008 został przewodniczącym nowo założonej partii Polska Lewica.

W grudniu 2009 złożył deklarację członkowską do SLD, a 9 stycznia tego roku zrezygnował z członkostwa w Polskiej Lewicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.