Facebook Google+ Twitter

Leszek Miller spotkał się z mieszkańcami Radomia. Mówił o Palikocie i przyszłości UE

O Europie dwóch prędkości i Januszu Palikocie mówił w środę 4 stycznia w czasie wykładu otwartego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu były premier, szef SLD Leszek Miller.

Leszek Miller mówił w środę w Radomiu o integracji europejskiej. / Fot. Przemysław MaksymW środę 4 stycznia 2012 roku w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyło się spotkanie przewodniczącego SLD Leszka Millera z mieszkańcami regionu radomskiego. W trakcie spotkania szef SLD wygłosił wykład na temat przyszłości Europy.

W trakcie swojego wykładu Leszek Miller zwrócił uwagę na najważniejsze problemy związane z Unią Europejską, do których zaliczył różnice w sferze ekonomicznej, politycznej, militarnej, społecznej i mentalnej pomiędzy najbogatszymi krajami Europy, a tymi, które dopiero co aspirują do podniesienia swojego statusu majątkowego. Powiedział, że obecnie Europa potrzebuje remontu i przebudowy, a nie nowych rozszerzeń oraz, że traktat akcesyjny Polski do UE był historycznym wydarzeniem. Były premier wskazał na możliwość powstania w przyszłości Stanów Zjednoczonych Europy przy zachowaniu szerokiej autonomii poszczególnych krajów. Leszek Miller obawia się, iż osiągnięcie tego celu będzie możliwe dopiero za kilkadziesiąt lat albo wcale. Dla prelegenta ważne jest, aby Polacy mogli brać czynny i aktywny udział w tworzeniu w przyszłości takiej federacji europejskiej.

Uczestnicy konferencji z ciekawością przysłuchiwali się wypowiedziom Leszka Millera dotyczących przyszłości UE. / Fot. Przemysław MaksymWśród uczestników spotkania Leszkiem Millerem znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Wykładu wysłuchali też radomianie i uczniowie szkół z Radomia i regionu radomskiego. W trakcie dyskusji o przyszłości Europy głos zabrał m.in. Marek Kopeć, uczeń klasy maturalnej ZSP nr 2 który wskazał na dwubiegunowość rozszerzania się Unii Europejskiej. Jak stwierdził Marek, obecna Unia stała się zakładnikiem Niemiec i Francji oraz pozostałych 13 krajów z tzw. starej piętnastki, stąd niechęć do nowych członków tej struktury gospodarczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.