Facebook Google+ Twitter

Leszek Miller: To skandal, że prezydent Komorowski nie zaprosił Jaruzelskiego

Leszek Miller, w wywiadzie dla Radia Zet, uznał za skandal niezaproszenie gen. Jaruzelskiego do wspólnego lotu na beatyfikację Jana Pawła II. "Stosunki między Jaruzelskim a Janem Pawłem II były bardzo ciepłe, wielokrotnie papież wyrażał się o generale z wielkim szacunkiem" przypomina Miller.

 / Fot. Kocio, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Leszek_Miller.JPG&filetimestamp=20051019222053Miller w Radiu Zet skrytykował argumenty, w myśl których Jaruzelski jako tzw. prezydent kontraktowy nie powinien być brany pod uwagę. Zwrócił też uwagę, że rozmowa o wspólnym locie prezydentów i premierów jest przedwczesna, ponieważ jak wyjaśnił wczoraj Tomasz Nałęcz, zaproszenia jeszcze nie zostały wysłane.

Kancelaria prezydenta nie zaprosiła Jaruzelskiego

Pytany przez Monikę Olejnik, czy jeśli dostanie takie zaproszenie, skorzysta z niego, Miller odpowiedział ,że rozważy je, ale ponieważ osobą wierzącą nie jest, to chętnie oddałby swoje miejsce miejsce w samolocie komuś, kto bardziej pragnie być tego dnia w Watykanie.

Miller skomentował zawartość tajnej notatki , sporządzonej po locie do Gruzji w 2008 roku, którą ujawniła dziś GW. Wg Millera podobne naciski na pilotów miały miejsce podczas lotu do Smoleńska . "Oczywiście nie musiał wchodzić do kabiny pan prezydent Kaczyński, wystarczyło, że wszedł ktoś inny i wywierał presję. Dla mnie ta wersja jest bardzo prawdopodobna i ja uważam, że sprawcą tej tragedii, tego nieszczęścia jest prezydent i jego otoczenie".

Ocenił też, że postępowanie Jarosława Kaczyńskiego jest oparte na żądzy zemsty i gdyby prezes PiS doszedł do władzy żądza zemsty będzie czynnikiem dominującym.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Maniek
  • Maniek
  • 03.03.2011 15:13

a Kwaśniewski z Siwcem to co - sieroty ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 03.03.2011 13:58

To rzeczywiście skandal. Gen. Jaruzelski był świadkiem w procesie beatyfikacji JPII.
To informacja dla tych co plują na własne buty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Kamiński
  • Robert Kamiński
  • 03.03.2011 10:44

Ja też uważam ,że Komorowski wykazał się dużym nietaktem nie zapraszając Jaruzelskiego do samolotu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wróbel
  • Jerzy Wróbel
  • 03.03.2011 10:24

"Dla mnie ta wersja jest bardzo prawdopodobna i ja uważam, że sprawcą tej tragedii, tego nieszczęścia jest prezydent i jego otoczenie".

Ocenił też, że postępowanie Jarosława Kaczyńskiego jest oparte na żądzy zemsty i gdyby prezes PiS doszedł do władzy żądza zemsty będzie czynnikiem dominującym."
Cóż więcej dodawać? Podobne zdanie ma Lech Wałęsa. Ja też, ale jestem zwykłym pionkiem na szachownicy dziejów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.