Facebook Google+ Twitter

Leszek Miller za PiS? Czas "deplatformizacji rządów"

- Polska demokracja nie jest zagrożona. Ataki ze strony mediów zachodnich powinny spotykać się ze zdecydowaną odpowiedzią ze strony Polski – uważa były premier, Leszek Miller.

 / Fot. Adrian GrycukZdaniem Leszka Millera mamy do czynienia z histerią ze strony mediów zachodnich, która "nie powinna przechodzić bez echa i natknąć się na zdecydowany opór ze strony Polski".

Nie mamy do czynienia z zamachem stanu – uważa polityk SLD. Zamach stanu jest dokonywany zwykle przeciwko legalnie wybranym władzom. PiS nie dokonuje zamachu stanu przeciwko sobie.

W Polsce zaczął się proces "deplatformizacji rządów". To demontaż układu, który przejął państwo na okres 8 lat - mówił o PO i PSL Leszek Miller.

Czytaj więcej: Biskupi świątecznie o KOD i Konstytucji

W "Faktach po Faktach" w TVN24 polityk dokonał oceny pierwszych miesięcy rządów PiS.

"PiS chce równowagę i stabilizację PO zburzyć, wprowadzając własną równowagę i dostosowując zakres sprawowanej władzy w Polsce do wyniku wyborów".

- Tam jest takie przekonanie: mamy mocną legitymację, otrzymaną od wyborców i zdecydowanie mniejsze środki, które umożliwiają nam realizację tej legitymacji czy programu. I to wszystko - twierdził przedstawiciel lewicy.

Zdaniem byłego premiera, sprawa TK wynikła z przypadku. - Ten przypadek dostarczyła Platforma, wybierając sędziów niezgodnie z obowiązującym prawem i to był prezent, który nieopacznie wylądował na biurku Jarosława Kaczyńskiego - tłumaczył.

Czytaj więcej: Biskupi świątecznie o KOD i Konstytucji

- Jeżeli chodzi o sympatie prezesa Rzeplińskiego, sympatie polityczne, to nie ulegają żadnej wątpliwości. Pamiętam, jak się zachowywał szef Trybunału Konstytucyjnego po wyborach samorządowych. Zdjął togę sędziego TK i założył garnitur polityka. Pamiętam, co mówił o protestach wyborczych, jak ganił tych, którzy mieli wątpliwości czy procedury zostały wypełnione - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj Maryśka, Maryśka. Nie czytałem bardziej pokrętnego stwierdzenia - uczciwy intelektualnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to miłe zaskoczenie. Miller jest uczciwy intelektualnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.