Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16840 miejsce

Leszek Miller za prawem do adopcji dla gejów

- Nie mam nic przeciwko temu, żeby geje zawierali związki małżeńskie i adoptowali dzieci – deklaruje SLD. Najnowsze badania sugerują, że dzieci rodziców homoseksualnych doznają większych trudności w relacjach i zdrowiu psychicznym.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license. / Fot. Adrian GrycukWiększość krajów zachodniej Europy uregulowała życie rodzinne osób nieheteroseksualnych. Polska do nich nie należy. Chce to zmienić polityk starej daty, Leszek Miller. - Za związkami partnerskimi i również za małżeństwami homoseksualnymi, jesteśmy dokładnie w takim samym nurcie, jak cała lewica europejska – wypowiadał się w programie Moniki Olejnik.

Czytaj więcej: Pytania gejów: czemu nie chcą nas szkoły?

- A adopcja dzieci? – dopytywała dziennikarka. - Tutaj jest różnica i w samym SLD, kiedy dyskutujemy na ten temat jest pewne wahanie, ale myślę, że to wraz z biegiem lat się zmienia i coraz więcej elektoratu SLD jest bardziej liberalne. - Pan osobiście nie ma nic przeciwko temu, żeby geje adoptowali dzieci? - Nie, ja nie mam nic przeciwko temu, natomiast wiem, że jakaś część naszych wyborców nie akceptuje tego pomysłu – oświadczył polityk.

Polacy nowych przepisów nie chcą, bo "małżeństwo nadal pozostaje jedyną wartościową formą dojrzałego związku dwojga ludzi, świadomych przyszłych trudów i zobowiązań" -wynika z sondaży. Argumentem przeciw emancypacji homoseksualistów dostarcza droga legislacji w innych państwach. - Przyznanie praw związkom nieformalnym "w przyszłości otworzy drogę do adopcji dzieci przez gejów i lesbijki" - obawiają się rodacy Leszka Millera.

Czytaj więcej: Spór o związki partnerskie

Szef SLD przyznał, że w sferze obyczajowej niewiele różni Ruch Palikota od Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Tylko w Polsce się uważa, że jak ugrupowanie jest antyklerykalne, to jest lewicowe. Na zachodzie Europy, w Hiszpanii czy we Francji jest wiele ruchów politycznych, które są jeszcze bardziej antyklerykalne, ale gdybym im powiedzieć, że to jest lewica obraziliby się śmiertelnie. – tłumaczył.

Ostrożniejsi są uczeni. - Optymalnym środowiskiem wychowawczym dla dziecka jest rodzina z symbolicznym i rzeczywistym dostępem do ojca i matki – mówi dr Andrzej Margasiński, psycholog.

Z badań wynika, że bez wzorca ról płciowych dzieciom trudniej jest osiągnąć pełną tożsamość. Płciowa dezorientacja wydaje się być powszechna u córek lesbijskich matek, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że będą one sobie ceniły wartości i zachowania typowo męskie. "Orientacja seksualna matek współdziała z płcią społeczno-kulturową dzieci i ma wpływ na preferencje płciowe i zachowanie."

Wśród przyczyn większej podatności dzieci z tęczowych rodzin na stres psychologowie wymieniają min. bagatelizowanie przez pary jednopłciowe heteroseksualnych rodzin pochodzenia dzieci, podatność na uzależnienia i częstszy rozpad związków homoseksualnych. Związki jednopłciowe są mniej trwałe, co wpływa na stabilność emocjonalną dzieci.

Czytaj więcej: Homofobia na wrocławskiej agorze


Dorosłe dzieci par homoseksualnych różniły się od rówieśników m.in. pod względem myśli samobójczych, problemów z prawem, częstotliwości sięgania po narkotyki, kłopotami w trwałości związków emocjonalnych, ilością zdrad w związkach, częstotliwości korzystania z pomocy psychologicznej. 31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25% wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli. W przypadku matek-lesbijek blisko 40%, a w przypadku ojców gejów blisko 30% wychowywanych przez nich dzieci to osoby nieheteroseksualne w dorosłości.

Douglas W. Allen, Catherine Pakaluki i Joseph Price (2013) opierając się na starannie dobranych próbach demograficznych obliczyli, że dzieci wzrastające pod opieką związków homoseksualnych mają obniżony o 35% próg szansy na postępy szkolne na poziomie osiąganym przez ich rówieśników wychowywanych pod opieką związków heteroseksualnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Za tym postępowym rozwiązaniem jakim są homozwiązki jako osobna kategoria prawa prywatnego (kodeksu cywilnego) postępowa ludzkość poiwnna przyjąć następne, logicznie się nasuwające: parytet w szkolnictwie, partiach politycznych, administracji państwowej, a także zarezerwowanie określonego (sprawiedliwego społecznie!) odsetka dzieci przenaczonych do adopcji dla par homoseksualnych. Cóż bowiem stoi temu na przeszkodzie z wyjątkiem ujemnego (zdaniem wielu uzdolnionych do wpływania na opinię publiczną ludzi) wpływu Biblii i jej fanatycznych zwolenników, a także (podobno) fałszywie pojmowanej demokracji, twierdzącej, że rządzić ma większość. Jak to zmienić? Badania socjologiczne stanowią przecież cenną podpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, coś drgnęło. Zmodyfikowali kontener startowy, aby prażyć mocz na bocznych burtach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.