Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2350 miejsce

Leszek Miller zjednoczy SLD? "Wszystkie ręce na pokład!"

Leszek Miller został nowym przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Były premier zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Napieralskiego. Poparło go 320 delegatów. "Jeśli wciąż macie poglądy lewicowe, to wracajcie do nas! Wszystkie ręce na pokład! - zaapelował Miller do byłych działaczy SLD.

Sonda

Czy Leszek Miller przywróci SLD dawny blask?

Czy Leszek Miller odbuduje potęgę SLD? / Fot. PAP/Paweł KulaLeszek Miller, który jest także przewodniczącym klubu parlamentarnego SLD, wygrał wybory na przewodniczącego Sojuszu. Podczas sobotniej konwencji partii, głos oddało 430 delegatów. 320 polityków poparło Millera. Były premier pokonał m.in. Joannę Senyszyn i Artura Hebdę.

"Chciałem zwrócić się do wszystkich ludzi SLD, którzy w ostatnich latach od nas odeszli albo uważają, że zostali z partii "wypchnięci". Jeśli wciąż macie poglądy lewicowe, to wracajcie do nas! Wszystkie ręce na pokład!" - zaapelował Leszek Miller do wszystkich byłych członków partii, na antenie tvn24.

Nowy szefem SLD odniósł się także do słów Aleksandra Kwaśniewskiego, który kilka dni temu zaproponował utworzenie wspólnego ugrupowania lewicowego, w skład którego mieliby wchodzić politycy SLD oraz Ruchu Palikota.

"Ruch Janusza Palikota nie będzie dla nas żadnych odniesieniem. Nie będziemy się ścigać ani rywalizować z ugrupowaniem Palikota. Nie wykluczamy jednak żadnej współpracy. Ewentualna kooperacja z Ruchem Palikota, mogłaby odbywać się na zasadach partnerskich" - powiedział były premier.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Czemu mnie to nie dziwi? Tylko mi lewicy żal...bo dla L.M raczej tam tłumów nowych zwolenników nie będzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 11.12.2011 22:55

To, że surowo osądzacie to zrozumiałe. Ale że osądzacie stronniczo - to dziwne. Miller robił błędy - jak każdy, ale zasługi dla Polski miał większe od innych. Nie jestem fanem Millera, nie należę do żadnej partii i uważam że zrównoważona scena polityczna musi mieć partie lewicowe, a najlepiej centro-lewicowe. Nie postrzegam Millera jako liberała sensu stricte. Tak jak nie uważam Kaczyńskiego za patriotę - także stricte. Ten drugi kojarzy mi się z ksenofobem i mizantropem. Więc lepiej żeby u władzy była lewica zamiast pisowskich oszołomów, nie przymierzając obecnie rządzącej partii aferzystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba W
 • Kuba W
 • 11.12.2011 19:46

W SLD nastąpił już nieodwracalny proces gnilny:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytacz
 • czytacz
 • 11.12.2011 16:02

Taki poziom komentarzy jak znajomość ortografii. Wpierw do książek mysliciele. SZCZORY, MUGL, ITD. Wszystko dużą literą, czyli krzykiem w internecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 11.12.2011 13:18

To samo czeka PLatformę - ostracyzm i bojkot ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
eKarolinka
 • eKarolinka
 • 11.12.2011 12:27

Nie wystarczy odbudować partię, trzeba jeszcze odbudować elektorat a z tym mogą być problemy. Oczywiście panu Millerowi zapewne uda się skrzyknąć do jednej kupki średnio-starsze i młodsze pokolenie aparatczyków, może nawet się dogadają z PO i załatwią dla siebie trochę władzy ale co są w stanie załatwić dla klasy robotniczej Polski i dla światowego ruchu robotniczego w przełomowym dla niego okresie historii. W okresie gdy załamuje się światowy system kapitalizmu korporacyjnego, same porażki ponosi neoliberalizm jako ideologia dla bogaczy, to czy jest realne żeby polski liberał Miller stanął na czele niezadowolonych mas i poprowadził ich do budowy lepszego sprawiedliwszego świata - OBAWIAM SIĘ ŻE NIC TAKIEGO SIĘ NIE STANIE. Skleci do kupy to swoje środowisko bez ideologii i będą wygłaszali poglądy każdy z innej parafii - ale dużego elektoratu z tego nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LAPKA
 • LAPKA
 • 10.12.2011 23:51

WSZYSTKIE SZCZORY NA POKLAD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wraca stare

Komentarz został ukrytyrozwiń
EDWARD LUKACZ
 • EDWARD LUKACZ
 • 10.12.2011 21:57

LESZEK MILEFR PRFZECIESZ BYL PIEMIEREM I NIC NIE ZROBIL DLA POLSKI I POLAKOW A MUGL WIELE ZROBIC TYLKO KASA I STOLEK

Komentarz został ukrytyrozwiń
opcja oleś
 • opcja oleś
 • 10.12.2011 20:37

Oleksego weżcie ma nowe nagrania z Guzem i innymi ciągle się szwenda w telewizji zamiast zgłosić gdzie trzeba ,,przekręty które szły,, Proponuję hasło programowe ,,wszystkie nagrania na pokład,,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.