Facebook Google+ Twitter

Leszek Piskorz - "Ja, Kinder z Grzegórzek". Recenzja

Książkę "Ja, Kinder z Grzegórzek" napisał Leszek Piskorz, znany krakowski aktor. W książce opisał swoje wspomnienia z dzieciństwa i wstęp w dorosłość.

 / Fot. Fot. Tadeusz StubeLeszek Piskorz studia teatralne ukończył w 1970 r. Debiutował na deskach Starego Teatru w Krakowie w sztuce "Sen Nocy Letniej", w reżyserii Konrada Świniarskiego. Przez 40 lat zagrał niezliczoną ilość ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. W 2001 roku nagrodzony został "Złotym Laurem" Krakowskiej Filii Fundacji Kultury Polskiej za mistrzostwo w sztuce aktorskiej. Obecnie jest również również profesorem krakowskiej PWST.

Aktor w książce opisał dzielnicę Krakowa Grzegórzki, w której się urodził. Dzielnicę która po latach nie jest już taka, jaką zapamiętał ze swojego dzieciństwa.

Z książki dowiemy się jakie dzieciństwo miał Pan Leszek, z kim się przyjaźnił, kolegował gdzie rozrabiał, jakie było życie w tej krakowskiej dzielnicy, oraz czym zajmowali się jego rodzice.

Książka zaczyna się od opisu wieku szkolnego, w którym był czas na zabawę, rozrabianie z kolegami. Potem autor wspomina różne etapy nauki, np. napisał ciekawie o sposobie, w jaki znalazł się w wymarzonej szkole teatralnej.

Innym, troszkę smutniejszym opisanym w książce okresem życia pana Leszka, jest przeprowadzka do nowego domu, który rodzice otrzymali z przydziału. Ta przeprowadzka oddzieliła go od kolegów z podwórka, spowodowała mimo odwiedzin powolny rozpad znajomości. Na dodatek kamienica w której mieszkał, jak i również sąsiednie zostały wkrótce rozebrane, na zawsze zmieniając wygląd dzielnicy Grzegrzółki.

Dla mnie ta książkę byłaby jeszcze ciekawsza gdybym znał choć trochę opisaną przez pana Leszka dzielnicę Krakowa. Poszczególne etapu życia są posegregowane w opisanych tematycznie rozdziałach, czyta się je lekko i zrozumiale. Polecam książkę szczególnie wszystkim osobom znającym Kraków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.