Facebook Google+ Twitter

Leszno. Petycję PiS podpisywali chętnie... nawet nieżyjący

Petycja w sprawie moratorium na podwyżki podatków i opłat lokalnych w Lesznie miała dać odpór bezrobociu oraz pogarszającym się warunkom dla działalności gospodarczej. Komisja rozpatrująca prośbę stwierdziła ponad 100 fałszywych podpisów.

Szalki utracone. http://pixabay.com/en/clause-attorney-man-person-doubt-67401/ licencja: public domain / Fot. geraltMinęły dwa tygodnie od chwili kiedy reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości pojawili się w biurze Rady Miejskiej Leszna. Nie obyło się bez obecności mediów. Wszystko za sprawą rewolucyjnej petycji, która miała zapobiec "spowolnieniu gospodarczemu", co bliżej przedstawiał przed kamerami Telewizji Leszno kandydat do rady z listy PiS, Damian Szymczak: "Zmniejszają się dochody mieszkańców miasta, zwiększa bezrobocie, siła nabywcza wynagrodzeń jest coraz mniejsza, pogarszają się warunki prowadzenia działalności gospodarczej" W petycji wnoszono o dwuletnie moratorium na podwyżki podatków od nieruchomości, czynszów za lokale komunalne i opłaty parkingowe.

Inicjatywa zyskała pewne zainteresowanie, za czym zebrano w sumie 555 podpisów, z czego ilość 400 potwierdzonych w ten sposób wyrazów poparcia kwalifikowała petycję do weryfikacji przez Radę Miejską. Nie inaczej stało się w tym przypadku. Jednakże złożona prośba nasunęła pewne wątpliwości: "Podwójne podpisy, potrójne podpisy, całe strony podpisane tym samym długopisem, podpisy osób niezameldowanych w Lesznie i niepełnoletnich" - stwierdził przewodniczący Komisji Praworządności i Porządku Rady Miejskiej Leszna, Ryszard Hayn. Ponadto dopatrzono się zwolenników inicjatywy, którzy nie żyli w chwili składania podpisu. Członkowie komisji mogli podjąć jedynie decyzję o powiadomieniu prokuratury z uwagi na podejrzenie ewidentnego fałszerstwa.

Tadeusz Pawlaczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Leszna uważa kwestię odpowiedzialności w tym przypadku za rozstrzygniętą i oczywistą: "Za podpisy pod petycją w sprawie moratorium na podwyżki podatków odpowiedzialni są jej inicjatorzy, czyli działacze PiS". Nie jest przeciwny decyzji jakie powzięła Komisja Praworządności i Porządku Rady Miejskiej Leszna: "Kiedy tylko otrzymam ten wniosek wystąpię do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu fałszerstwa dokumentów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.