Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8283 miejsce

Leszno. Pijany kierowca jechał tirem po torach kolejowych

Pijany kierowca ciągnika siodłowego z naczepą nie zauważył przejazdu kolejowego w Klonówcu koło Leszna. Wjechał na tory, a ciężarówka przewróciła się. Zawartość naczepy wysypała się na tory i utrudniła ruch pociągów.

Zdjęcie opublikowane za zgodą rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Pana podinsp. Andrzeja Borowiaka. / Fot. Komenda Miejska Policji w LesznieJak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu na przejeździe kolejowym w Klonówcu koło Leszna doszło do nietypowego wypadku. Pijany kierowca ciągnika siodłowego z przyczepą nie zauważył przejazdu kolejowego, zjechał z drogi i kontynuował jazdę po torach kolejowych.

Komenda Miejska Policji w Lesznie o godzinie 1 w nocy otrzymała Zdjęcie opublikowane za zgodą rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Pana podinsp. Andrzeja Borowiaka. / Fot. Komenda Miejska Policji w Leszniezgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym przecinającym drogę krajową nr 5. Na miejscu policjanci zastali przewróconą ciężarówką, leżała na torach kolejowych. W specjalistycznej naczepie do przewozu materiałów sypkich pod wpływem przewrócenia na bok zrobiła się dziura, która spowodowała, że zawartość naczepy wysypała się na tory.

Jak ustaliła policja kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą nie zauważył przejazdu kolejowego. W tym miejscu przejazd kolejowy ma kształt tzw. eski. 52-letni kierowca zjechał z drogi i podróż kontynuował torami kolejowymi. Najpierw uszkodził rogatki kolejowe, później przejechał kilkanaście metrów po torach.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kierowca ciężarówki z województwa łódzkiego był pijany. Badanie wykazało 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zdjęcie opublikowane za zgodą rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Pana podinsp. Andrzeja Borowiaka. / Fot. Komenda Miejska Policji w LesznieRuch kolejowy w miejscu wypadku był utrudniony. Pociągi poruszały się po jednym torze. Wezwane na miejsce służby ustawiły przewrócony pojazd na torach. W obecnej chwili ruch na drodze krajowej nr 5 i ruch kolejowy odbywa się bez utrudnień.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.