Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

563 miejsce

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2017

Teatr Dramatyczny w Warszawie gra cały lipiec. W repertuarze wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury, komedie i musicale.

plakat Sztuki Szekspira, Hanocha Levina, Iwana Wyrypajewa, Friedricha Dürrenmatta, Tadeusza Słobodzianka, Simona Stephensa i Carla Goldoniego. Premierą Przeglądu jest musical "Kinky Boots", wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens i prowincji. Spektakl z muzyką na żywo o przyjaźni i woli, która zmienia świat. Do sztuki na podstawie scenariusza Geoffa Deana i Tima Firtha muzykę i słowa napisała amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper. Przedstawienie reżyseruje Ewelina Pietrowiak, która realizowała w Dramatycznym "Cabaret". W głównych rolach Mateusz Weber i Krzysztof Szczepaniak. Premiera 7 lipca na Scenie Gustawa Holoubka.

Punkt Zero. Łaskawe / Fot. Teatr Provisorium z LublinaGościnnie wystąpi spektakl "Punkt Zero. Łaskawe" Teatru Provisorium według Jonathana Littella. To opowieść o Maxie Aue (w tej roli Łukasz Lewandowski), który w czasie wojny zostaje członkiem elitarnej grupy zwanej "mistrzami śmierci". Trzeba odwagi, by opowiedzieć ten burzliwy los wykształconego Europejczyka, który uwierzył w "sens swojej pracy" – mówił reżyser Janusz Opryński. Spektakl był bardzo dobrze przyjęty przez publiczność tegorocznych Warszawskich Spotkań Teatralnych. Z Kanady przyjedzie Teatr Selfconscious ze sztuką o powrocie do kraju przodków "We Keep Coming Back".

Sługa dwóch panów / Fot. Kasia Chmura, Teatr DramatycznyTeatr pokaże wszystkie premiery sezonu 2016/2017. Między innymi komedię dell'arte "Sługa dwóch panów" Carla Goldoniego w reżyserii Tadeusza Bradeckiego (Krzysztof Szczepaniak w roli Arlekina), thriller psychologiczny "Ten drugi dom" Sharra White'a w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (z główną rolą Agnieszki Wosińskiej), "Harper" Simona Stephensa - opowieść o kobiecie w przededniu zmiany (Agnieszka Warchulska) i inspirowaną faktami "Historię Jakuba" Tadeusza Słobodzianka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.