Facebook Google+ Twitter

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Zobaczymy prawie wszystkie spektakle z repertuaru

Od 9 do 31 lipca w ramach Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego zobaczymy prawie wszystkie spektakle z repertuaru. W tym czasie zaplanowano również premierę "Dziwnego przypadku psa nocną porą" oraz nowy program Kabaretu na Koniec Świata.

plakat / Fot. Teatr DramatycznyLipiec to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru. Wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury i komedie. Nie zabraknie nowości - na Scenie na Woli premiera sztuki "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa, a w Przodowniku z nowym programem wystąpi Kabaret na Koniec Świata.

Christopher prowadzi śledztwo

Przegląd rozpoczynamy premierą sztuki "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy (duet Szamburski i Zakrocki). Sztuka jest adaptacją przetłumaczonej na ponad 40 języków książki Marka Haddona.

Bohater przedstawienia to piętnastoletni Christopher - matematyczny geniusz i znawca astronomii, który nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Chłopak zostaje oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowia sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i chociaż nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.

W spektaklu występują: Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta.

Podsumowanie sezonu

Na scenach Dramatycznego zobaczymy również ostatnie premiery - między innymi kontrowersyjnego "Szalbierza" w reżyserii Gabora Mate, z Witoldem Dębickim w roli Wojciecha Bogusławskiego; "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" Iwana Wyrypajewa (w jednej z głównych ról Katarzyna Herman); psychologiczny dramat "Wszyscy moi synowie" Arthura Millera o moralności w interesach w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, z Adamem Ferencym w roli ojca; opowieść o zderzeniu człowieka Zachodu z mentalnością Wschodu, czyli "Rosyjski kontrakt" według opowiadania Płatonowa oraz ostatni spektakl wyreżyserowany przez Barbarę Sass - "Bez wyjścia" Sartre'a z Agnieszką Warchulską, Agnieszką Wosińską i Piotrem Grabowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.