Facebook Google+ Twitter

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Sprawdź program

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2011-07-19 17:37

5 sierpnia kinomani zjadą do Zwierzyńca. To właśnie tego dnia rozpocznie się 12. Letnia Akademia Filmowa. W programie przewidzianych jest ponad 300 filmów i 60 prelekcji.

Festiwal filmowy w Zwierzyńcu potrwa dłużej niż w latach ubiegłych, bo jedenaście dni - od 5 do 15 sierpnia. Organizatorzy zapewniają, że na tegorocznym Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, choć najwięcej czasu poświęconego będzie kinematografii afrykańskiej:
- Na 12. LAF chcemy kontynuować odkrywanie filmowej Afryki. Tym razem nasz wybór padł na państwa z północy - twórca i rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, Piotr Kotowski - Nie tylko dlatego, że ostatnie wydarzenia skierowały na te kraje uwagę mediów. Nasze zainteresowanie kinem z tego regionu ma swoje uzasadnienie spowodowane coraz częstszą obecnością filmów stamtąd na najważniejszych festiwalach filmowych.

Kino letnie Malta w Poznaniu. Jakei atrakcje przygotowali organizatorzy?

Na 12 Letniej Akademii Filmowej nie zabraknie też odwołań do motywy ślubu czy przemijania. Organizatorzy przewidzieli też tradycyjny ukłon w kierunku kina włoskiego. W tym roku przybliżą nam sylwetkę włoskiego reżysera i scenarzysty, Tinto Brassa. Poza Włochami nie obędzie się też bez akcentów kina wschodniego czyli rosyjskiego czy litewskiego.

Program i szczegóły znajdziecie w serwisie: zamosc.naszemiasto.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.