Facebook Google+ Twitter

Letnia Czytelnia w Toruniu

W wakacyjne soboty zapraszamy do czytania książek na świeżym powietrzu. Letnia czytelnia będzie stać na placu Rapackiego w okolicy fontanny Cosmopolis.

 / Fot. Krytyka PolitycznaW wakacyjne soboty zapraszamy do czytania książek na świeżym powietrzu. Letnia czytelnia będzie stać na placu Rapackiego w okolicy fontanny Cosmopolis.
Przenosimy na lato czytelnie z budynków do przestrzeni miejskiej. Budujemy półkę pod drzewem, ustawiamy leżaki przy parkowych alejkach, kładziemy koce na trawie i zapraszamy do wspólnego czytania. Zamieniamy przestrzeń miejską w parki książki. W letnich czytelniach czekają książki i gazety, literatura i dobra publicystyka, warsztaty dla dzieci „Fabryka książek”. Zapomnieliście książki wychodząc na spacer do parku, wstąpcie do letniej czytelni i wypożyczcie coś do poczytania. Nie zdążycie przeczytać wszystkich książek w lato, po zamknięciu letnich czytelni książki w nich zgromadzone znajdziecie w bibliotece miejskiej.

W czytelni czekać będzie wydany specjalnie na tę okazję "Kurier Kultura" o książkach. Czekając na czytelnie już dziś można "Kurier" przeczytać w sieci: Kurier
W Toruniu Letnią czytelnię znajdziecie na placu Rapackiego w okolicach fontanny Cosmopolis.

W programie m.in.:
- Otwarta czytelnia – książki dla dorosłych i najmłodszych czytelników, prasa i literatura,
- Toruński Kanon Książki – wspólnie z mieszkańcami, zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi stworzymy jedyny, niepowtarzalny kanon najciekawszych książek. Zapraszamy moli książkowych i nie tylko.
- Spotkania literackie – min. Spotkanie z Wojciechem Kłosowskim, autorem książki Nauczyciel Sztuki.

O autorze:
Wojciech Kłosowski (1959) Nauczycielem Sztuki debiutuje jako powieściopisarz, sprawiając zapewne niespodziankę tym wszystkim, którzy znają go od lat jako eksperta samorządowego, specjalistę od lokalnych strategii czy jako wykładowcę zarządzania kulturą i problemów rewitalizacji miast. „Pięćdziesiąt trzy lata, to dobry wiek na napisanie powieści - mówi autor. jest już o czym pisać i jest jeszcze dla kogo”.

- Czytania i warsztaty dla dzieci – najmłodszym książki poczytają dorośli. W czytelni będzie na nich czekała aktorka Dominika, która zaczaruje dzieci swoim niezwykłym głosem.
- Fabryka książki – dzieci zapraszamy do udziału w warsztatach „Fabryka książki”. Rodzice i opiekunowie będą mogli w tym czasie usiąść opodal i poczytać. Dzieci podczas warsztatów będą miały okazję stworzyć swoją własną książkę, poznać jej budowę i zapełnić niezwykłymi opowieściami.

Ruszamy już 27 lipca, sobota, godz. 12.00-17.00.

Agnieszka Wiśniewska o Parkach Książki:
Letnia Czytelnia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.