Facebook Google+ Twitter

Letnia Szkoła Dziennikarstwa. Szkolenia i praktyki

Dziękujemy za zainteresowanie udziałem w Letniej Szkole Dziennikarstwa i wszystkie nadesłane zgłoszenia. Zgodnie z zapowiedzią ogłaszamy dziś listę zakwalifikowanych osób.

 / Fot. Materiały własne.2 lipca, uczestnicząc w trzeciej już edycji Letniej Szkoły Dziennikarstwa (biorąc pod uwagę również jej zimowe wydanie) przyjedzie do Warszawy grupa 15 dziennikarzy obywatelskich, by podczas szkolenia organizowanego jest przez Instytut Dziennikarstwa Polskapresse i serwis Wiadomości24.pl dowiedzieć się jak wygląda praca w redakcji, zgłębić sztukę kreowania dziennikarskich tematów i poznać podstawy prawa prasowego. Po szkoleniu, którego program zajęć przygotował Marek Chyliński, szef IDP i współautor autor książki “Dziennikarstwo”, wybrani dziennikarze obywatelscy odbędą wakacyjne praktyki w redakcjach regionalnych dziennika "Polska", Naszegomiasta.pl i Expressu Ilustrowanego.

Będą to: Radosław Zawadzki, Agata Luśtyk, Maria Kanabus, Nina Szczutowska i Robert Danieluk z Warszawy. Z Katowic: Łukasz Mróz. Z Wrocławia: Bartłomiej Derski, Martyna Jurkiewicz i Patryk Ciechanowski-Mirek. Z Krakowa - Barbara Bereta. Z Łodzi - Kuba Drożdżowski, z Radomska: Paweł Dudek. Z Bełchatowa: Karolina Jędras. Z Lublina Natalia Skoczylas. Z Konina zaś Agnieszka Pawłowska.

Praktyki w redakcjach "Polski", „Expressu Ilustrowanego” oraz internetowego serwisu Nasze Miasto.pl, poza osobami zakwalifikowanymi do udziału w dwudniowym szkoleniu, odbędą również: Rafał Konieczny, Agata Świerczyńska, Mateusz Max Maksiak, Joanna Pachla, Julia Sheveloff, Magda Foltys, Bożena Zajiczek, Iwona Guzińska, Marcin Świerczek, Łukasz Cygan, Piotr Panfil, Piotr Drzewiecki i Mateusz Urbaniak. Wszystkie informacje o praktykach będziemy wysyłać na bieżąco do każdej z osób osobno.

Podczas praktyk dziennikarze obywatelscy dostaną się do działów miejskich, fotoreportażu lub działu kultury. Podczas miesięcznej praktyki (akcja trwa do końca września), będą pracowali i uczyli się pod opieką konkretnego redaktora. Po zakończeniu praktyk istnieje możliwość dalszej współpracy z redakcjami. Oczywiście, jeśli obie strony będą taką współpracą zainteresowane. Liczymy na relacje ze szkolenia, jak i z odbywanych praktyk!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Kiedy będzie coś wiadomo w kwestii praktyk? Czy ktoś dostał już informacje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę się nie stresować, będzie relacja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe;) to widocznie tak są zadowoleni że nie wiedzą co napisać;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracałam pociągiem, w którym jechał ktoś z warsztatów :) Więc DO chyba są już w domciu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech wrócą do domów;) Zapewne będzie wiele artykułów;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A żadnej relacji nie ma? Dziennikarzom obywatelskim się nie podobało, czy co? :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim i życzę udanej zabawy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także dziękuje za wielkie wyróżnienie od redakcji i dołożę wszelkich starań żeby nie zawieść. Pozdrawiam wszystkich użytkowników;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izo, ja też im zazdroszcze;D a na siebie jestem zla , że przegapiłam taką okazje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postaram się zrobić wszystko aby nie zawieść. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.