Facebook Google+ Twitter

Letnia wystawa rysunku aktu w Hamburgu

Od ponad dwudziestu lat spotykają się co piątek w Kulturhaus Eppendorf ludzie dla których rysunek i malowanie aktu jest wszystkim, jest największą cnotą w życiu!

Rysunek aktu nie jest w dzisiejszych niepewnych czasach sprawą, którą rozumie się samą przez się. Rysunek w ogóle to jest podpis obiema rękami z nazwiska i imienia! Akt - to jest pewien styl życia, ukochanie wolności ponad wszystko, to znaczy pewną religijność, spirit ducha wobec natury i tradycji światowej.

Za malowanie młodych dziewczyn Egon Schiele - wielki austriacki artysta - został wrzucony do lochów! To wtedy powstało Jego niezapomniane powiedzenie:"Artystę ograniczać, tłuc - jest przestępstwem, oznacza to bowiem kiełkujące życie mordować" (oryginalnie: "Den Kunstler hemmen ist ein Verbrechen, es heisst keimendes Leben morden!").

Dzisiaj w mediach aż huczy od "apostołów moralności" wszelkiej maści: kościelnej, różnych pseudo-religijności, tradycji, etc. O zabijaniu młodego życia w imię jakichś starych idei, samo-wymyślnych. Natomiast o rysunku aktu w mediach nie słyszy się prawie wcale.

Kulturhaus Eppendorf w Hamburgu, może poszczycić się wielką różnorodnością "grup zainteresowań" (zobacz na www.kulturhaus-eppendorf.de). Również nasza grupa rysowników aktu zmienia się wciąż, przeżywa wzloty, upadki i odnowy. Niniejsza wystawa jednak - do 14 października 2011 - zespołowa, świadczy niezbicie o żywotności zainteresowania rysunkiem aktu, przede wszystkim żeńskiego, pragnieniem studiów żywej natury, upodobaniem fantazji, oraz miłością do wszystkiego co jest piękne i naturalne!

Każdy z artystów wnosi swój indywidualny wkład do grupy; pomimo różnorodnego wykształcenia na polu estetycznym, pomimo różnicy wieku, płci, czy też przynależności religijnej. Należy sobie tylko życzyć, ażeby ta miłość do aktu kobiecego trwała jeszcze długie wieki! Czasy w których żyjemy, są wystarczająco burzliwe, wrogie naturze, a człowiek potrzebuje pewnej przystani, opoki do której może zawsze powrócić. I znaleźć w sobie samym - dzięki drugiemu człowiekowi, tu: modelce - spokój wewnętrzny ducha, i piękno estetyczne obrazu, z którym następnie już dzielić się może nawet z całym światem!

Wystawa:

poniedziałek/środa/piątek 12.30 - 15
czwartek 18.30 - 20

Modelka w oczach Klaus'a, tusz Hamburg 2011 / Fot. Fot.A Szelbracikowski"na tropach Salvadore Dali" Dr H.Dilcher / Fot. Fot.A.Szelbracikowski"Kobieta w Kolorach" i spojrzeniu Petera / Fot. Fot. A.Szelbracikowski

Źródło
www.kulturhaus-eppendorf.de

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rysunek Aktu w Kulturhaus Eppendorf w Hamburgu ( zobacz stronę internetową! ) trwa co piątek, od godz.18.00 do 20.00 także w okresie wakacyjnym :)) Zapraszam i pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młoda dziewczyna z "Hamburger Abendblatt" była w ostatni piątek u nas w czasie trwania sesji rysunku / malowania Aktu jednej z naszych Modelek - i robiła zdjęcia w sposób dość nieprofesjonalny " z fleszem"!

Nasza Modelka Doris była mocno przestraszona i zaszokowana, ponieważ dziennikarka przedtem nie uprzedziła Jej i nie zamieniła z Nią ani słowa! Również nasz kochany Guenther - "organizator spotkania" nie uprzedził Doris. Mam cichą nadzieję iż polscy "dziennikarze obywatelscy" link takich nieprofesjonalnych błędów wobec MUZ Sztuki nigdy by nie popełnili, prawda ?? ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak by Ci tu powiedzieć: Tak, artykuł jest dobry , ponieważ daje odpowiedź na temat co to jest akt? Oraz mojej działalności / pracy w Niemczech na temat rysunku aktu. A jak sama wiesz, w Niemczech ( a może już także w Polsce EU ) trzeba walczyć. Walczyć o swój status zawodowy! O to kim się określasz w życiu -nie tylko zawodowo. W takim rozumieniu: " nic za darmo"! Zapraszam Isabello raz jeszcze do moich albumów na Facebooku. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju nie znasz regulaminu ? Do artykułu daje sie trzy zdjęcia. Galeria jest do 15 zdjęć. Teraz możesz zrobić Galerię z 14 zdjęciami, ładujesz zdjęcia i podpisujesz...już robiłeś galerie i to nie jedną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, świetnie zaprezentowałeś wystawę. Do Hamburga trochę mam daleko, ale gratuluję i życzę wszystkim malarzom aktu wielu dalszych sukcesów. Czekam na galerię zdjęć z wystawy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.