Facebook Google+ Twitter

Letnie kino pod gwiazdami w Mielcu

Prezydent Mielca podsunął pomysł. Miasto kupiło sprzęt. Efekt – wakacyjne kino letnie dla mieszkańców miasta. W lipcu rozpoczęły się seanse filmowe w plenerze.

Jak co roku część młodych ludzi spędzi wakacyjny czas w swoich miastach - na osiedlowych podwórkach albo w domu przed komputerem. Perspektywa mało urozmaicona, mało też zdrowa. Blokowisko przez wakacje – nie brzmi to zachęcająco. Cóż, kiedy nie wszystkich stać na wyjazd, a w miastach, miasteczkach i wsiach brakuje ośrodków kultury. Bywa, że z braku innych możliwości miejsce spotkań staje się bar albo "uniwersalny ośrodek wymiany informacji" - sklep.

Wakacyjna osiedlowa nuda wcale nie musi towarzyszyć młodym ludziom. Mieszkańcy Mielca kolejne wakacje mają kino letnie. Władze miasta postanowiły w dość niekonwencjonalny sposób zadbać o dostęp do kultury. Zamiast filmów oglądanych na komputerowych monitorach, ekranach telewizorów, czy w sali kinowej – można wybrać się do kina pod chmurką… Kino „Galaktyka” w Mielcu proponuje przez całe wakacje weekendowe wieczory z filmem sensacyjnym i komediami.

Pomysł powstał rok temu. Sprzęt kosztował 150 tysięcy złotych (pieniądze pochodziły z budżetu miasta).Kupiono specjalny ekran, obiektywy, projektor, odpowiednie nagłośnienie. Rok temu na seanse przychodziło nawet 150 osób. W tym roku kolejny raz mieszkańcy Mielca będą mogli mile spędzać czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus za pokazanie ciekawego pomysłu na lato w małym mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.