Facebook Google+ Twitter

Letnie kino w Łodzi

Już trzeci tydzień z rzędu na Rynku Staromiejskim w Łodzi odbywają się pokazy filmowe. Trzem wyświetlonym dotychczas filmom Charlesa Chaplina towarzyszyła muzyka na żywo. Na pianinie grała Aleksandra Kędra.

Podczas pokazu jednego z filmów. / Fot. Marcin DomańskiPomysłodawcą akcji, która odbywa się w ramach Letniego Festiwalu Sztuki jest Urząd Miasta. Akcja organizowana jest we współpracy z kinem Kinematograf i Muzeum Kinematografii. Podczas festiwalu w mieście odbędzie się jeszcze kilkadziesiąt różnych wydarzeń kulturalnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na tej stronie.

Pokaz festiwalowy. / Fot. Marcin DomańskiW ostatni piątek miejsc siedzących na Rynku Staromiejskim już nie było. Jak powiedział nam jeden z opiekunów akcji, co tydzień filmy przyciągają coraz większą publiczność. Nic dziwnego, zobaczyć można bowiem znane i lubiane dzieła, a dodatkowo niezwykły klimat nadaje muzyka grana na żywo. Podczas ostatniej projekcji na pianinie grała Aleksandra Kędra. Podziwiać można było, więc nie tylko film, ale również świetną muzykę.
To dobry pomysł na spędzenie piątkowych wieczorów, szczególnie gdy dopisuje pogoda. Chętni na letnie kino plenerowe mają więc jeszcze szansę. Na Starym Rynku zobaczyć będzie można między innymi "Pani minister tańczy" (1937), "Metropolis"(1927) czy "Skłamałam"(1937). Wstęp jest wolny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.