Facebook Google+ Twitter

Letnie klimaty ogrodowych działek

Ogrodowa działka to nie tylko miejsce pikników sobotnio-niedzielnych, w których ostatnimi czasy prym wiedzie nieodzowny w takich sytuacjach grill z kiełbaskami przy piwie. To także świetna okazja do kontaktu z przyrodą w całym jej rozkwicie.

Symbioza roślinna, czyli tłoczno, ale kolorowo / Fot. Ewa ŁazowskaOgrody działkowe, zlokalizowane na obrzeżach miast, prawdopodobnie znikną kiedyś z naszego krajobrazu. Te oazy zieleni zostaną wyparte przez nowe osiedla mieszkaniowe, autostrady i całą infrastrukturę z tym procesem rozwojowym związaną. Póki co - cieszmy się z tego, że ogrody działkowe jednak istnieją, ponieważ ogrodowa działka to nie tylko miejsce pikników sobotnio-niedzielnych, w których ostatnimi czasy prym wiedzie, nieodzowny w takich sytuacjach, grill z kiełbaskami przy piwie. Ogrody działkowe to przede wszystkim świetna okazja do kontaktu z przyrodą w całym jej rozkwicie.

W antynomii, czyli sprzeczności - cywilizacja kontra natura - wygrywa jednak ta pierwsza. A podobno nie można żyć bez świeżego powietrza. Ale kto się tym przejmuje?

Zdjęcia do tego tekstu zostały wykonane na jednej z działek, zlokalizowanej na obrzeżach wielkiego osiedla mieszkaniowego. Zielona otulina osiedla nie wszystkim odpowiada, ponieważ ich zdaniem na miejscu działek powinien np. powstać wielki, osiedlowy parking, albo myjnia samochodowa wraz ze stacją benzynową. Na szczęście w przypadku tych działek przeważył głos rozsądku, ale czy na długo? Czas pokaże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja też, Basiu, nie przepadam za "smakowitościami" z grilla. Mam dziwne uczucie, że spożywam węgiel drzewny. Dymu także nie znoszę, a to jest nieodzowny "atrybut" pikników pod wezwaniem grilla. Jeśli zaś idzie o docenianie kawałka zieleni pod blokiem - w naszej, osiedlowej społeczności mało kto to docenia, choć akurat osiedle na którym mieszkam tej zieleni ma dużo. Widocznie za dużo. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kawałek zieleni wokół bloku to skarb. Czas najwyższy to docenić. Kiełbaski z rusztu , kotlet z rusztu , cukinia i oberżyna, pychotka mniam. Natomiast to samo z grilla mi nie smakuje ;P, ;))) ciekawe dlaczego ? ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.