Facebook Google+ Twitter

Letnio, kolorowo i wesoło! 86 Bytomska Masa Krytyczna za dwa dni

Już niebawem kolejna Bytomska Masa Krytyczna! Czym tym razem zaskoczą Nas Organizatorzy?

 / Fot. Agnieszka Polus86 Bytomska Masa Krytyczna odbędzie się 26 sierpnia, pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem.” Organizatorami przejazdu jest Stowarzyszenie Rowerowy Bytom. Uczestnicy spotykają się o 17:30 na Rynku w Bytomiu. Cykliści planowo mają wyruszyć o godzinie 18:00. W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów, podczas sierpniowej masy zostaną rozdane kamizelki odblaskowe.

Należy pamiętać, że warunkiem uczestniczenia w masie krytycznej jest sprawny technicznie rower, kask i posiadanie przedniego oraz tylnego oświetlenia. Jak zawsze przejazd odbywa się w asyście służb porządkowych, policji i straży miejskiej. Nadto na miejscu wydarzenia dostępny będzie ambulans oraz ratownicy medyczni.

Miłośnicy jednośladów, chcą zwrócić uwagę społeczeństwa oraz władz miasta na problem ignorowania rowerzystów jako pełnoprawnych członków ruchu drogowego. Jazda na rowerze to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, ale również styl życia. Uczestnicy masy walczą o budowę tras i parkingów rowerowych w mieście Bytom. Dokładają wszelkich starań, aby miasto stało się przyjazne dla rowerzystów.

Wydarzenie jest również okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego w gronie ciekawych osób. Co więcej, podczas sierpniowej masy nie zabranie atrakcji. Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się w mundurki szkolne oraz do przyjechania na nieco starszym rowerze, np. składaku. Ma być "letnio, kolorowo i wesoło!"

Trasa sierpniowej masy będzie przebiegać przez następujące ulice:

Rynek, Piastów Bytomskich, Katowicką, K. Miarki, Chorzowską, Witczka, Brzezińską, Królowej Jadwigi, Plac Świętej Barbary, Miętkiewicza, Szczęść Boże, Misialika, Alojzjanów, Witczka, Prusa, Plac Akademicki, Żeromskiego, Chrobrego, Plac Słowiański, Orląt Lwowskich, Piekarską, Aleji Legionów, Tarnogórską, Olimpijską, Łużycką, Wrocławską, Reja, Pułaskiego, Okulickiego, Wyczółkowskiego, Kolejową, Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich, Woźniaka, Nawrota, Smolenia, Korfantego, Piłsudskiego, Podgórną, Rynek zakończenie.

Czy wiecie, że masa krytyczna to nieformalny przejazd jak największej grupy rowerzystów ulicami dużych miast? Została zapoczątkowana w 1992 r. w San Francisco i do dziś odbywa się tam w każdy ostatni piątek miesiąca. Na całym świecie comiesięcznym przejazdom towarzyszy to samo hasło: „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem.” Ta wspaniała inicjatywa łączy wszystkich rowerzystów, bez względu na pochodzenie, wiek, czy płeć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.