Facebook Google+ Twitter

Lew R. może wyjść z aresztu, jeśli zapłaci pół miliona złotych kaucji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 16:47

Sąd przedłużył tymczasowe aresztowanie Lwa R. na kolejne 3 miesiące, ale umożliwił mu wyjście na wolność - gdy wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości pół miliona złotych.

Sędzie Wojciech Małek z Sądu Okręgowego w Warszawie poinformował IAR, że Marcin R. - syn aresztowanego zostanie wypuszczony 25 listopada, kiedy upływa termin poprzedniego tymczasowego aresztowania. W tym wypadku sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu.

Po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tysięcy na wolność mogą wyjść również dwaj adwokacji zamieszani w sprawę.

W sierpniu warszawski sąd przedłużył im areszt do końca listopada.

Prokurator chciał przedłużenia aresztu z uwagi na obawę matactwa i grożącą wszystkim wysoką karę - nawet do 10 lat więzienia. Obrona Lwa Rywina nie zgadza się z decyzją sądu. Adwokaci podejrzanego uważają, że nie ma obawy, iż będzie on utrudniał postępowanie i złożyli zażalenia.

Łódzka prokuratura apelacyjna prowadzi od 2007 roku śledztwo w sprawie korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Na ich podstawie sądy decydowały o odraczaniu wykonania kar lub nieosadzania w aresztach osób podejrzanych o popełnienie przestępstw - także gangsterów.

Do tej pory w śledztwie postawiono zarzuty 18 osobom, 15 z nich przebywa w areszcie. Wśród nich są m.in. Lew Rywin i jego syn, a także adwokaci - Andrzej W., Andrzej P. oraz Robert D.

Lew Rywin jest podejrzany o to, że cztery lata temu wręczył 210 tysięcy złotych łapówki i obiecał kolejnych 190 tysięcy złotych za pośrednictwo w załatwieniu odroczenia wykonania kary. Chodzi o wyrok wydany przez warszawski sąd okręgowy w sprawie płatnej protekcji wobec Agory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.