Facebook Google+ Twitter

Lew R. zatrzymany dzięki zeznaniom świadka koronnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-26 07:40

Zatrzymanie Lwa R. było możliwe dzieki zeznaniom świadka koronnego - skruszonego przestępcy Konrada T., który poszedł na współpracę z prokuraturą - pisze "Dziennik". Według informacji gazety, Konrad T. zeznał, że był pośrednikiem między synem R. a lekarzami z Konstancina. Mieli oni wystawiać lewe zaświadczenia dla jego ojca oraz warszawskich gangsterów i ludzi oskarżonych w aferze paliwowej.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPOprócz Lwa R., Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało jeszcze 9 osób - 2 znanych warszawskich prawników i ich klientów. Według "Dziennika", jeden z najcięższych zarzutów stawiany zatrzymanym to próba korumpowania prokuratorów. Po zakończeniu wczorajszych czynności śledczych, wszyscy zatrzymani pozostali w areszcie do dyspozycji prokuratury.

W mieszkaniu Konrada T. policjanci mieli znaleźć historię choroby Lwa R. Przestępca zeznał, że przekazywał lekarzom pieniądze. Według prokuratury dostawał je bezpośrednio od syna Lwa R. Producent filmowy został skazany na dwa lata więzienia za płatną protekcję - powołując się na "grupę trzymającą władzę" obiecał Agorze - wydającej "Gazetę Wyborczą" - zmiany w ustawie o RTV po myśli spółki, za co zażądał 17,5 milionów dolarów łapówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.