Lewandowski pogrążył Bayern. Dortmund o krok od obrony tytułu!

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 30. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała 1:0 Bayern Monachium i tym samym uczyniła olbrzymi krok ku obronie mistrzowskiego tytułu. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Robert Lewandowski!

Sonda

Ile bramek będzie miał Robert Lewandowski na koniec sezonu Bundesligi?

/ Fot. PAP/EPA/ROLAND WEIHRAUCHDortmundczycy rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie spotkania gola powinien zdobyć Błaszczykowski, który został obsłużony pięknym prostopadłym podaniem i w sytuacji sam na sam z Neurem zamiast do bramki, posłał piłkę wzdłuż przedpola bramkowego golkipera Bawarczyków. Sytuacja ta podziałała na zespół Jurgena Kloppa bardzo mobilizująco. W pierwszej połowie mistrzowie Niemiec mieli jeszcze kilka świetnych okazji, aby zdobyć upragnionego gola. Natomiast Bayern sprawiał wrażenie zespołu ospałego i trwał w tym letargu przez całą pierwszą połowę spotkania.

Kolejną wyśmienitą szansę na strzelenie bramki Dortmundczycy stworzyli sobie w 6. minucie spotkania. Tylko znakomitemu refleksowi i intuicji Neuera, Bawarczycy mogli zawdzięczać fakt, że piłka nie wpadła jeszcze do ich siatki. Bramkarz Bayernu najpierw obronił uderzenie z bliskiej odległości Kevina Grosskreutza, natomiast dobitka Lewandowskiego trafiła prosto w Neura.

Westfalczycy wykazywali wielką ochotę do gry. Oprócz znakomitej i aktywnej gry Lewandowskiego graczem, który powodował dużo zamieszania w szeregach obronnych monachijczyków był Shinji Kagawa. W 25. minucie Japończyk wykonał wspaniały rajd. Po przedryblowaniu kilku zawodników Bayernu wpadł w pole karne i zamiast podawać do lepiej ustawionego w tej sytuacji kolegi, za długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie tego stracił piłkę.

Jedyną groźną sytuacją w pierwszej części spotkania po której to Bayern mógł strzelić bramkę, była ta z 30. minuty. Mocny, kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Kroos. Jednak na całe szczęście dortmundczyków piłka przeszła jakiś metr obok bramki strzeżonej przez Weidenfellera.