Facebook Google+ Twitter

Lewandowski: Rosjanie będą zbyt pewni siebie. Reprezentacja w Złotych Tarasach

3 maja w Warszawie w Złotych Tarasach na Nike Football Stadium odbyło się spotkanie z polską kadrą. Piłkarze reprezentacji Polski w pełnym składzie pojawili się tam, by po raz ostatni przed Euro 2012 spotkać się z dziennikarzami oraz kibicami.

Kadra Polski na Euro - 23 zawodników / Fot. Katarzyna G. PankowskaOrganizatorem eventu z udziałem reprezentantów Polski był Nike Poland. W specjalnie utworzonej strefie dla kibiców można było spotkać zarówno przedstawicieli mediów, jak i 26 młodych finalistów polskiej edycji programu Nike The Chance - globalnego poszukiwania największych piłkarskich talentów.

Równo o godz. 14.30 na specjalnie ustawiony w strefie Nike podest, wbiegło 23 zawodników kadry polskiej. Trzech z nich (Kuba Błaszczykowski, Maciej Szczęsny oraz Robert Lewandowski) kolejno odpowiadało na wybrane pytania. Następnie zawodnicy udali się do sklepu Nike, gdzie dziennikarze mogli zadawać im bardziej szczegółowe pytania.

Kuba Błaszczykowski - kapitan reprezentacji udziela wywiadu / Fot. Katarzyna G. PankowskaKuba - bastion spokoju

Wygląda na to, że Polska drużyna jest gotowa by stawić czoła każdemu rywalowi podczas zbliżających się mistrzostw. Sam kapitan na pytanie o to, której drużyny polska reprezentacja obawia się najbardziej, odpowiada z uśmiechem: - Nigdy nie podchodzimy do tego w ten sposób. Każdego rywala trzeba szanować, do każdego trzeba podchodzić z respektem, ale bez jakiejkolwiek bojaźni, bo w moim rozumowaniu nie ma czegoś takiego jak bojaźń.

Kuba nie odlicza także ani dni, ani godzin do pierwszego meczu z Grecją. - Raczej spokojnie podchodzę. Nie mam problemu ze snem, nie ma większego ciśnienia, napięcia. Spokojnie po prostu. Po czym dodaje: - Każdy przeciwnik posiada w swoich szeregach dobrych zawodników - my również. Myślę ze w pewnym sensie też dyspozycja dnia będzie decydowała o tym, kto odniesie zwycięstwo.

Kapitan reprezentacji nie boi się również Rosjan, którzy po wygranym spotkaniu z Włochami mogą "straszyć" swoją dobrą formą. Błaszczykowski rozwiewa wątpliwości mówiąc: - Nie boimy się. Każdy mecz jest inny, każdy mecz zaczyna się od wyniku 0:0 i każda drużyna ma swoją szansę, by ten mecz wygrać. Dla mnie nie ma to tak naprawdę znaczenia, aż tak daleko w przyszłość nie wybiegam. Dla mnie najważniejsza jest teraz Grecja. Ten mecz jest dla mnie najważniejszy, wiec nie myślę o meczu z Rosjanami przed meczem z Grekami, bo nie byłoby to do końca profesjonalne. My też osiągaliśmy ładne wyniki, to nie ma znaczenia, w każdym następnym meczu zaczyna się wynikiem 0:0 i zawsze ma się szanse na to, by osiągnąć dobre wyniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.