Lewandowski strzela, Borussia wygrywa

Borussia Dortmund pokonała FC Koeln 1:0 po bramce reprezentanta Polski.

Stadion Borussii Dortmund / Fot. de:Benutzer:Vuk, Licencja GNU 1.2.W spotkaniu 25. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund wygrała przed własną publicznością z FC Koeln 1:0 (1:0). Jedynego gola w całym spotkaniu zdobył były zawodnik K.S. Delty Warszawa, Robert Lewandowski. Wygrana w tym meczu sprawiła, iż Borussia wykonała kolejny krok w kierunku tytułu mistrza Niemiec.

W pierwszej jedenastce Borussii Dortmund wystąpiło dwóch Polaków: Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Na ławce usiadł za to kapitan polskiej reprezentacji Jakub Błaszczykowski.
W barwach FC Koeln zabrakło kontuzjowanych Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki.

Lewandowski nie był widoczny w ataku Borussii, podobnie zresztą jak Lukas Podolski w barwach FC Koeln. Drugi z naszych reprezentantów, Łukasz Piszczek, spisywał się bezbłędnie. Tuż przed przerwą, w 44. minucie meczu, Mario Goetze dograł piłkę do Lewandowskiego, a Polak pewnie pokonał Michaela Rensinga. Jak się okazało był to jedyny gol w całym spotkaniu, gol na wagę trzech punktów dla Borussii Dortmund. W 73. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zaprezentował się bardzo pozytywnie.

Borussia Dortmund zwyciężyła

Zawodnicy z Dortmundu mają obecnie na swoim koncie 61 punktów i wyprzedzają w tabeli Bayer Leverkusen z przewagą 15 oczek (Bayer ma jeden mecz rozegrany mniej). Wygrana z FC Koeln na 9 kolejek przed końcem rozgrywek pozwoliła im zrobić kolejny krok ku zdobyciu mistrzostwa Bundesligi. Miejmy również nadzieję, iż dzisiejszy gol Roberta Lewandowskiego będzie momentem przełomowym naszego reprezentanta, który ostatnio nie mógł trafić do bramki przeciwnika.

Borussia Dortmund - FC Koeln 1:0 (1:0)