Lewandowski znów zachwycił! Dwa gole w meczu z Mainz! Wideo

Borussia Dortmund pokonała w meczu wyjazdowym Mainz 2:1 w 13. kolejce niemieckiej Bundesligi. Obie bramki dla mistrza Niemiec strzelił będący ostatnio w wyśmienitej formie Robert Lewandowski. To już czwarty z rzędu dublet Lewego.

Robert Lewandowski w ostatnich tygodniach znajduje się w wyśmienitej formie. W ostatnich trzech spotkaniach w barwach Borussii strzelał po dwie bramki: w Bundeslidze przeciwko Augsburgowi i Greuther Fuerth oraz w Lidze Mistrzów z Ajaxem.

Nie inaczej było w sobotnim wyjazdowym spotkaniu Dortmundczyków, którzy wygrali z Mainz 2:1, Lewy zwycięskiego gola po pięknym lobie zdobył w 43. minucie spotkania i ma w tym sezonie niemieckiej Bundesligi już 9 trafień. Pierwszego gola dla gości Lewandowski strzelił w 11. minucie, choć początkowo ta bramka została zapisana Marco Reusowi, to jednak po kilku godzinach gola przypisano jednak Lewandowskiemu, który ewidentnie zmienił tor lotu piłki po strzale Niemca. (1:02 w skrócie).

Druga bramka to już kunszt Lewandowskiego, świetne przyjęcie piłki, cudowny lob nad bezradnym bramkarzem Mainz i gol dający zwycięstwo Borussi Dortmund. (2:28)

Warto dodać, iż od początku w składzie mistrza Niemiec oprócz Lewandowskiego zagrał zarówno Łukasz Piszczek, jak i Kuba Błaszczykowski, a na ławce Mainz spotkanie rozpoczął Eugen Polański. Borussia po tym spotkaniu awansowała na drugie miejsce w tabeli.