Facebook Google+ Twitter

"Lewiatan" - rewelacyjna powieść Scotta Westerfelda już w księgarniach!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-08 09:26

W alternatywnej przeszłości Europa zmierza ku światowej wojnie. Mocarstwa pod przywództwem Niemiec stworzyły armię potężnych bojowych maszyn.

Lewiatan / Fot. RebisW alternatywnej przeszłości Europa zmierza ku światowej wojnie. Mocarstwa pod przywództwem Niemiec stworzyły armię potężnych bojowych maszyn. Ich przeciwnikami są angielscy Darwiniści i wyhodowane przez nich niezwykłe żywe organizmy. Na pokładzie „Lewiatana”, gigantycznego powietrznego okrętu-wieloryba, służy nastoletnia Deryn Sharp. Odważnej, utalentowanej i uwielbiającej latanie dziewczynie udało się podstępem dostać do brytyjskich Sił Powietrznych.

Gdy Deryn odbywa swój pierwszy bojowy lot, następcy austro-węgierskiego tronu, księciu Aleksandarowi, po zabójstwie rodziców ledwo udaje się uciec przed zamachowcami. Alek, walcząc o życie, może liczyć jedynie na kilku zaufanych towarzyszy i cud techniki, kroczącą bojową machinę. Uciekinierzy napotykają na swojej drodze zestrzelonego „Lewiatana” i Deryn. Losy dwojga bohaterów, których różni niemal wszystko, niespodziewanie się przecinają.
To początek ich wspólnej drogi, na której Deryn i Alek przeżyją niezwykłe przygody w świecie zaludnionym przez niesamowite stwory, zadziwiające maszyny, wiernych przyjaciól i śmiertelnych wrogów.

Scott Westerfeld (ur.1963) amerykański autor science fiction i fantasy. Na swoim koncie ma pięć powieści SF i kilka serii książek dla młodzieży, z których polski czytelnik zna m.in. powieści Brzydcy, Śliczni i Wyjątkowi. Zanim został autorem poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych, pracował między innymi w fabryce ołowianych żołnierzyków, był redaktorem podręczników, nauczycielem i informatykiem. Po przeprowadzce do Nowego Jorku zajął się komponowaniem utworów dla tamtejszych teatrów muzycznych.

„Lewiatan jest tak niesamowicie odjechany! Mogę potwierdzić, że cały wielki rozgłos wokół tej książki jest jak najbardziej uzasadniony. To opowieść wypełniona po brzegi akcją,

z wykreowanym z niezwykłą wyobraźnią steampunkowym światem, dwojgiem bardzo sympatycznych bohaterów i wspaniałymi ilustracjami. Gorąco polecam zarówno młodszym, jak i dorosłym czytelnikom.Ocena: 9/10 – diabelnie blisko perfekcji”.

Dom Wydawniczy REBIS

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

magdag
  • magdag
  • 01.05.2011 23:16

Nie mogę zrozumieć niechęci do wojowniczej księżniczki- Xeny ;b. Ale cóż, o gustach się faktycznie nie dyskutuje. Wracając do "Lewiatana": wojna, maszyny i cały ten literacki cyberpunk potrafi zauroczyć, jeśli jest dobrze napisany. A Westerfeld pisze po mistrzowsku. Na Twoim miejscu, meryl, nie uprzedzałabym się. Radzę Ci, sięgnij po tę książkę, a przypuszczam, że zmienisz zdanie. Potrafisz walczyć o swoje racje- może znajdziesz jakieś analogie swoich zachowań z bohaterką książki- Deryn? Kto wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
meryl
  • meryl
  • 29.04.2011 19:56

Ależ tak jak napisałam, każdy ma wybór i każdemu może się podobać co innego. Wojownicze księżniczki typu Xena i inne czarodziejki z księżyca mogą być ulubionymi bohaterkami, nie zaprzeczam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
paul
  • paul
  • 22.04.2011 11:22

Hmm, jako mawiano za króla Świeczka: de gustibus non est disputandum ;) Xena nie jest akurat moją ukochaną postacią (szczerze mówiąc, jak zdarzyło mi się oglądać odcinek to wstydziłam się tego, co oni (w sensie: twórcy serialu) zrobili. Generalnie, bardzo lubię fantasy - ostatnio zakochałam się w ukraińskim duecie Henry Lion Oldi po przeczytaniu dwóch książek: Mag z łaski prawa i Magia przeciw prawu (rzecz dzieje się w alternatywnej Rosji carskiej przełomu XIX i XX w.) ale też ogólnie pojęta fantastyka jest mi bliska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
magdag
  • magdag
  • 21.04.2011 23:42

Osobiście nic nie mam do Bridget, przytaczanej tu bohaterki. Z przyjemnością przeczytałam książki Helen Fielding. Lecz nie widzę powodu, dla którego miałabym ograniczać swoje czytelnicze pole? Czasem chcę dać swojej wyobraźni pożywkę - taką jaką jest m.in. "Lewiatan". A Xenę- wojowniczą księżniczkę- uwielbiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
meryl
  • meryl
  • 21.04.2011 09:58

No tak nie wypowiadam się w imieniu wszystkich dziewcząt. Ja jednak chyba wolę tą przysłowiową Bridget Jones niż wojwowniczkę z powieści fantasy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
paul
  • paul
  • 19.04.2011 11:40

@meryl: myślę, że to po prostu może być interesujące. Przecież nie jest powiedziane, że dziewczęta muszą czytać sagi rodzinne i komedie romantyczne, a chłopcy fantastykę naukową i powieści historyczne:) Wojna maszyn,wariacje na temat historii powszechnej i snucie teorii dotyczących biotechnologii są, przynajmniej moim zdaniem, ciekawszym tematem niż: on rzucił ją, co sprawiło, że ona jest bardzo nieszczęśliwa. Swoje nieszczęście ona postanowiła przejeść (je oczywiście czekoladki) i przesiedzieć na kanapie (ubrana w piżamę). Cały dzień spędza oglądając łzawe filmy i fantazjując (na przemian): o ich wspaniałej miłości lub o tym, jak się na nim zemści;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
meryl
  • meryl
  • 17.04.2011 20:25

hmm... wygląda mi to na tytuł dla 15/16-letnich chłopców. "W alternatywnej przeszłości Europa zmierza ku światowej wojnie. Mocarstwa pod przywództwem Niemiec stworzyły armię potężnych bojowych maszyn...." straszne! Wojna? Maszyny? Kompletnie nie moje klimaty, choć widzę, że dziewczynom się podoba. Ale co takiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
magdag
  • magdag
  • 16.04.2011 01:25

Ta książka przede wszystkim zachwyca mocą, z którą budzi wyobraźnię czytelnika. Fabuła też jest wciągająca , interesująca. Ja poproszę Szanownych Wydawców o więcej steampunka na naszym rodzimym rynku wydawniczym ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
paul
  • paul
  • 14.04.2011 07:49

Brzmi ciekawie, być może sięgnę po nią jak już zrobię wszystko, co mam do zrobienia i złapię chwilę oddechu. Myślę, że nie tylko mnie fascynuje gdybania pt. czy gdyby zmienić w historii jeden szczegół, to konsekwencje tego byłyby duże?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
alicja
  • alicja
  • 13.04.2011 07:37

Bardzo dobra pozycja. W klimatach "Maszyny różnicowej". Historia jest mocno alternatywna a przygoda czai się tuż za rogiem. Westerfeld potrafi pisać dobre książki