Facebook Google+ Twitter

Lewiatan - witamy na pokładzie bestii

Jakby wyglądał świat, gdyby zmutowane olbrzymie zwierzęta rodem ze Starcrafta toczyły walkę z „maszynami kroczącymi” w realiach pierwszej wojny światowej? Odpowiedzi udziela „Lewiatan” Scotta Westerfelda.

 / Fot. Materiały prasoweJest to dzieło idealnie zaprojektowane pod młodego czytelnika. Dynamiczną akcję śledzimy dwutorowo. Na przemian poznajemy losy młodej dziewczyny Deryn, która odbywa swój pierwszy bojowy lot oraz uciekającego księcia Aleksandra - młodego następcę tronu austro-węgierskiego.

Losy wspomnianej dwójki, której na pozór nic nie łączy, będą się nawzajem przenikały i wpłyną na historię Europy.

Tytułowy Lewiatan to latający okręt-wieloryb, należący do brytyjskich Sił Powietrznych, na jego pokładzie służy m.in. Deryn.

Świat, który przemierzają nasi bohaterowie jest zaludniony przez wyraziste postacie: oddanych przyjaciół albo śmiertelnie niebezpiecznych wrogów. Rozdziały są krótkie, treściwe, nasycone akcją i opisami wojennych machin oraz bestii.

Uzupełnieniem lektury jest mapa oraz świetne ilustracje, które wprowadzają w klimat alternatywnej Europy.

Głównym atutem dzięki któremu książka wybija się na tle konkurencji jest ciekawy alternatywny świat. Ramy czasowe powieści są oparte na wydarzeniach z roku 1914, w przeddzień wybuchu I wojny światowej. Jednak poziom techniczny imperiów bardzo wyprzedza swoją epokę.

Dużą przyjemność podczas czytania daje wychwytywanie, wśród wymyślonych bohaterów, postaci autentycznych jak np. Nora Darwin Barlow. „Lewiatan” jest idealnym przykładem świata steampunk, gdzie przyszłość miesza się z przeszłością, a wydarzenia prawdziwe z fikcyjnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.