Facebook Google+ Twitter

Lewica jeszcze raz złoży projekt dot. ograniczenia finansowania partii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 13:00

Grzegorz Napieralski poinformował, że klub Lewicy złoży ponownie projekt dotyczący ograniczenia finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Wyraził przy tym nadzieję, że postulaty Lewicy zostaną zaakceptowane przez koalicję rządową.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyraził nadzieję, że postulaty Lewicy zostaną zaakceptowane przez posłów PO i PSL. Napieralski dodał, że klubowi Lewicy bardzo zależy na tym projekcie. Wyraził też nadzieję, że więcej "wpadek" koalicjanta nie będzie.

Chodzi o to, że 11 posłów PSL, którzy poparli poprawkę Koła Poselskiego Polska XXI, zostało wprowadzonych w błąd sposobem głosowania koalicjantów z PO. Dopiero w głosowaniu nad całością projektu mogli ten błąd poprawić. Sejm odrzucił projekt autorstwa klubu Lewicy. Za głosowało 209 posłów, przeciw było 217. Projekt autorstwa Lewicy zakładał nie tylko ograniczenie finansowania partii, lecz również dopuszczał wykorzystanie subwencji na reklamy i audycje wyborcze wyłącznie za pośrednictwem Funduszu Wyborczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.