Facebook Google+ Twitter

Lewica nie zmieniła stanowiska w sprawie weta do ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 21:15

Klub Lewicy podtrzymał decyzję o wstrzymaniu się od głosu podczas głosowania nad wetem prezydenta do nowelizacji ustawy medialnej. Poinformował o tym szef SLD Grzegorz Napieralski po zakończeniu obrad klubu Lewicy.

"Platforma Obywatelska po raz kolejny nie chciała pracować z Sojuszem Lewicy Demokratycznej nad dobrymi ustawami i zmianami w mediach publicznych" - powiedział Napieralski. W związku z tym - jak dodał przewodniczący SLD - po przedstawieniu wszystkich argumentów klub Lewicy zdecydował się podtrzymać poniedziałkową decyzję o wstrzymaniu się od głosowania w sprawie prezydenckiego weta.

Z informacji IAR wynika, że Platforma Obywatelska była otwarta na współpracę z Lewicą, chciała pracować nad przygotowanymi przez klub Lewicy projektami ustaw medialnych. Chodzi o dwa projekty - jeden z nich zakłada, że jeśli Sejm i Senat odrzucą roczne sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wówczas jej kadencja wygasa. Teraz do zakończenia kadencji KRRiT potrzebna jest jeszcze krytyczna ocena sprawozdania ze strony prezydenta. Pierwsze czytanie projektu odbyło się dziś (25.07). Drugi z projektów Lewicy przewiduje możliwość odliczenia abonamentu radiowo-telewizyjnego od podatku, a także wprowadzenie do publicznego radia i telewizji licencji programowej. Przyznawana na cztery lata licencja określałaby kształt misji w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej.

Liderzy Platformy Obywatelskiej mieli też zadeklarować, że poprawią ustawę o radiofonii i telewizji po odrzuceniu prezydenckiego weta. Miały z niej zniknąć zapisy dotyczące kompetencji ministra skarbu i Urzędu Komunikacji Elektronicznej, o które zabiegała Lewica.

Platforma Obywatelska nie zgodziła się jedynie na postulat SLD, by głosowanie nad wetem przełożyć na 1-sze wrześniowe posiedzenie Sejmu.

Głosowanie ma się odbyć pod koniec trwającego bloku głosowań, najprawdopodobniej po północy. Wstrzymanie się od głosu przez posłów Lewicy oznacza, że nowelizacja ustawy medialnej, przyjęta wcześniej przez parlament, zostanie ostatecznie odrzucona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.