Facebook Google+ Twitter

Lewica o sytuacji w kraju

Zdaniem liderów partii lewicowych premier Marcinkiewicz podając się do dymisji chce unkiknąć odpowiedzialności za rządzenie.

Na dzisiejszej konferencji prasowej chyba po raz pierwszy zasiedli wspólnie liderzy SLD, SDPL i PD. Można z tego wyciągnąć wniosek, że koalicja tych ugrupowań w nadchodzących wyborach samorządowych jest już niemal przesądzona. Ster władzy w rękach braci bliźniaków oraz marginalne poparcie dla Partii Demokratycznej  najprawdopodobniej przekonały jej lidera do udziału w lewicowym bloku. Wydaje się to dla tych ugrupowań jedynym rozsądnym rozwiązaniem i jak pokazują ostanie sondaże szansą na osiągnięcie całkiem przyzwoitego rezultatu.


 

mwmediaWojciech Olejniczak, Marek Borowski oraz Janusz Onyszkiewicz we wspólnie wydanym oświadczeniu ustosunkowali się do bieżących wydarzeń w kraju. Ocenili, że dymisja premiera Kazimierza Marcinkiewicza jest dla niego „dogodnym sposobem na uniknięcie odpowiedzialności. Zorientował się bowiem że rządy PIS- u wkroczyły na równię pochyłą”.

Lider SLD powiedział, iż „ Bracia Kaczyńscy mają w tej chwili władze absolutną a Jarosław Kaczyński jako premier będzie się zajmować wyłącznie sprawami korzystnym dla niego i jego brata”. Wedle Olejniczaka polityka Kaczyńskich będzie nieuchronnie prowadzić do przedterminowych wyborów parlamentarnych.


mwmediaNatomiast szef SDPL Marek Borowski ocenił , iż „ Marcinkiewicz  szykował swoimi działaniami mieszankę wybuchową, która musi wybuchnąć, ale przynajmniej sprawiał dobre wrażenie na zewnątrz. Teraz nawet dobrego wrażenia nie będzie”. Borowski, wielce prawdopodobny kandydat lewicowej koalicji na fotel prezydenta Warszawy, odnosząc się do zamiaru Marcinkiewicza ubiegania się o ten urząd stwierdził, że

„ Nie ma potrzeby sprowadzania desantu gorzowskiego do Warszawy”.

Wygląda na to, że samorządowa rywalizacja w stolicy będzie więc bardzo emocjonująca. Premier, który rzekomo dla funkcji prezydenta Warszawy podał się do dymisji z pewnością jest niezwykle silnym kandydatem. Trzeba jednak pamiętać, że Warszawa to nie cała Polska a popularność PIS- u jest tu mniejsza niż w innych regionach kraju. 

 

Przewodniczący Partii Demokratycznej Janusz Onyszkiewicz uważa, że objęcie stanowiska premiera przez Kaczyńskiego jest istotnym krokiem na drodze budowania IV RP. A jak ona zdaniem Onyszkiewicza będzie wyglądać? „ To państwo, w którym - jak powiedział - "nie będzie prawdopodobnie osób niewinnych, będą tylko osoby albo jeszcze nieprzesłuchane, albo źle przesłuchane".

Miejmy nadzieję, że takie czarne scenariusze jednak się nie potwierdzą i nie będziemy żyć w atmosferze wiecznych podejrzeń i pomówień

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.