Facebook Google+ Twitter

Lewica w parlamencie bez Borowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 21:24

Klub Lewicy i Demokratów zmienił nazwę na Klub Lewicy. Jest w nim 40 posłów SLD i dwoje Socjaldemokracji Polskiej. Marek Borowski i siedmiu innych posłów SdPl odeszło z klubu i założyło własne koło parlamentarne.

Szef SLD Wojciech Olejniczak powiedział, że za zmianą nazwy opowiedzieli się wszyscy posłowie. Według szefa SLD, zmiana szyldu będzie oznaczać także otwarcie na środowiska lewicowe, które działają poza parlamentem. Olejniczak chce także rozwijać współpracę z OPZZ oraz ZNP.

W Klubie Lewicy zostało dwoje posłów Socjaldemokracji Polskiej - Anna Bańkowska i Romuald Ajchler. Posłanka Bańkowska tłumaczy, że nie widziała powodu, by znowu dzielić lewicę. Jej zdaniem należy zrobić wszystko, by po lewej stronie sceny politycznej łączyć a nie dzielić różne nurty. Posłanka powiedziała, że ma zamiar dokończyć prace w tym samym klubie, w którym rozpoczęła działalność na początku kadencji. Anna Bańkowska nie wyklucza, że opuści szeregi Socjaldemokracji Polskiej. Decyzję ma podjąć w najbliższych dniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.