Lewis Hamilton zwycięzcą Grand Prix Węgier

Lewis Hamilton z zespołu McLarena znowu poczuł smak zwycięstwa. Został zwycięzcą GP Węgier.

Lewis Hamilton, kierowca McLarena, wygrał Grand Prix Węgier. Zaraz za Hamiltonem uplasował się Kimi Raikkonen z Ferrari. Robert Kubica startował z 18 pola, a wyścig zakończył na 13 miejscu. Jego kolega z teamu BMW, Nick Heidfeld - na 11 miejscu. Większego pecha miał natomiast Fernando Alonso; wywalczył pole position, miał bardzo dobry start, jednak po kilkunastu okrążeniach zmuszony był zjechać do boksu na tankowanie, gdzie jeden z mechaników źle dokręcił mu jedną z opon. Gdy Hiszpan powrocił na tor, przy jego bolidzie urwała się opona - to był dla niego koniec wyścigu.

Źródło: TVN24