Facebook Google+ Twitter

Leworęczni z wszystkich stron Polski – łączcie się

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-03 11:53

13 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Leworęcznych. Z tej okazji organizatorzy kampanii Leworecznosc.pl oraz sklepy Zygzak zapraszają 8 sierpnia do wzięcia udziału w obchodach tego święta.

Zdjęcie wykonane przez Adweb.pl / Fot. AdwebMiędzynarodowy Dzień Leworęcznych, przypadający na 13 sierpnia, będzie w Polsce obchodzony po raz czwarty. Dzięki organizatorom kampanii społecznej dotyczącej leworęczności, skupionych wokół witryny leworecznosc.pl oraz sieci sklepów papierniczo-piśmienniczych Zygzak, już 8 sierpnia osoby posługujące się na co dzień lewą ręką będą mogły spotkać się i wziąć udział w eventach organizowanych w C.H. Wola Park w Warszawie oraz C.H. Arkady Wrocławskie we Wrocławiu.

Dla uczestników odchodów Międzynarodowego Dnia Leworęcznych, którzy pojawią się w sklepach sieci Zygzak w Warszawie i we Wrocławiu między godziną 12.00 a 17.00 przygotowano bardzo ciekawy program. Dla najmłodszych leworęcznych i ich rodziców przewidziano wiele atrakcji i zabaw plastycznych, między innymi wyścigi, rodzinne konkursy sprawnościowe oraz konkursy plastyczne, w których uczestnicy będą mogli wykazać się sprawnością lewej ręki. Oprócz zabaw na uczestników czekać będą także atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez producenta marki Stabilo.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Linkshaender_01.jpgPomysł obchodów Dnia Leworęcznych zrodził się w 1992 roku wśród członków Klubu Mańkutów działającego w Wielkiej Brytanii. Jak co roku przedstawiciele największej mniejszości na świecie spotkają się 13 sierpnia w dzielnicy Soho w Londynie, w pobliżu sklepu z produktami dla osób posługujących się lewą ręką.

W Polsce mimo, że akcja odbywa się dopiero po raz czwarty, zainteresowanie tematyką leworęczności nie gaśnie. Osoby leworęczne od kilku lat aktywnie działają w sieci, zrzeszając się w portalach społecznościowych, a także biorąc udział w dyskusjach, m.in. na forum leworecznosc.pl. Dyskusje i publikacje na temat leworęczności spowodowały w ostatnich latach szczególne zwiększenie zainteresowania produktami dla leworęcznych, zwłaszcza dla tych najmłodszych. O tym zjawisku najlepiej wiedzą prowadzący sklepy, w których można kupić produkty stworzone z myślą o nich.

„Rodzice dzieci piszących lewą ręką są świadomi pojawienia się na polskim rynku produktów, które ułatwiają ich dzieciom między innymi naukę pisania. Specjalnie wyprofilowane pióra, ołówki, nożyczki z przełożonymi ostrzami cieszą się coraz większym zainteresowaniem" - mówi Paweł Kaczmarczyk, leworęczny manager sklepu papierniczego Zygzak.

Ponieważ ubiegłoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Leworęcznych odniosły sukces, organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć akcję i zaprosić dzieci i ich rodziców, tym razem nie tylko do C.H. Wola Park w Warszawie, ale także do C.H. Arkady Wrocławskie.

Autor: Urszula Niemiec
Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.08.2009 07:18

Mój tata jest leworęczny. Opowiadał mi, że w czasach, kiedy chodził do szkoły podstawowej, leworęczni byli zmuszani do pisania prawą ręką. "Zmuszanie" polegało na tym, że lewa ręka była unieruchamiana i dziecko nie miało wyboru - musiało pisać prawą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prócż kilku czynnosci kuchennych, tylko mysz komputerowa "siedzi" mi w lewej ręce.
Swiętować więc będę zachłannie dzień lewo - obu - i praworęcznych. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

l-ubelskiej :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój potomny jest na wakacjach, a kademia... to a-kademia. Zjadłem literkę! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja poświętuję za mojego potomnego :) Kto wymyślił świętowanie takiej "okazji" w wakacje, kiedy najbardziej dotyka to dzieciaki??? No, kto - pytam się ;) Taki dzień powinien być obchodzony (nie kademia, kwiatek i buziaczek) w celu zwrócenia uwagi na problem, który jest naprawdę realny! Wiem, bo miałem do czynienia! Mój syn pisze lewą ręką a pani w ubelskiej szkole to zupełnie nie interesowało i trzeba było pisać piórem. Albo żelowym długopisem. mazało jak chol**a! Pani więc wezwała nas do szkoły, żeby ...zaproponować byśmy popracowali nad tym, by dziecko "zmieniło rękę". Zmieniło. Szkołę!

Dobrze więc, że ten artykuł został napisany! Wielu rodziców szczególnie z małych szkół boryka się z problemem "zamazywania" tego, co dziecko napisało. Zeszyty są więc całe w atramencie albo tuszu. A wystarczy tylko odrobina edukacji dla nauczycieli i producent SOLIDNEGO pióra, długopisu czy czegoś tam do pisania.... Plus za artykuł!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak kiedyś miałem coś takiego, że mi się nie dobrze robiło, jak widziałem, że ktoś pisze prawą ręką.. także łączmy się:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.