Facebook Google+ Twitter

Lexmark przejmuje Acuo Technologies

Tym samym Perceptive Software należący do Lexmarka staje się jedynym dostawcą technologii, oferującej rozwiązania umożliwiające lepsze zarządzanie dokumentacją medyczną w szpitalach.

Lexmark, globalny dostawca usług związanych z drukiem, ogłosił przejęcie Acuo Technologies, LLC, uznanego lidera w dostarczaniu zaawansowanego oprogramowania i usług, służących do zarządzania dokumentacją medyczną, migracją danych oraz neutralnych archiwów (VNA). Kwota przejęcia opiewa na ok. 45 milionów dolarów. Acuo Technologies będzie częścią samodzielnego oddziału firmy Lexmark, Perceptive Software.

Acuo Technologies, w połączeniu z rozwiązaniami programowymi Perceptive Software dla służby zdrowia, pozwoli klientom na wdrożenie jednej, wspólnej dla całego przedsiębiorstwa platformy, dostępnej poprzez dowolny system elektronicznej dokumentacji medycznej (EMR – electronic medical record). Universal Clinical Platform (UPC) firmy Acuo Technologies stanowi podstawę technologii neutralnych archiwów, który przyczynia się do świadczenia usług medycznych na wyższym poziomie, poprzez zorientowanie na pacjenta i konsolidację obrazów medycznych.

Acuo Technologies’ oferuje punkt integracyjny dla wszystkich zasobów obrazowania medycznego, obniżenie kosztów i ryzyka dzięki zdolności platformy UCP do współpracy z różnymi systemami, zwiększając w ten sposób elastyczność i efektywność użytkowników i działów. Wiele urzędów, uniwersyteckich centrów medycznych oraz miejskich i regionalnych ośrodków opieki zdrowotnej korzysta z usług i oprogramowania Acuo Technologies – przede wszystkim te mające siedziby w Ameryce Północnej i Europie.

Przejęcie Acuo Technologies przez Lexmark wskazuje na konsekwentną alokację kapitału zakładowego firmy. W dalszych planach są przejęcia firm tworzących oprogramowanie i rozwiązania wspierające rozwój, które dadzą zwrot w wysokości ponad 50 procent wolnych przepływów pieniężnych dla akcjonariuszy, poprzez kwartalne dywidendy i skup akcji własnych. Od polowy 2011 roku Lexmark wypłacił akcjonariuszom ponad 500 milionów dolarów w formie dywidend i skupu akcji własnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.