Facebook Google+ Twitter

Lexus LFA - konkurent dla Ferrari i R8?

Jak i dlaczego Lexus zbudował LFA i co z tego wyszło? Jako pierwsi w Polsce publikujemy fakty dotyczące powstania pierwszego Lexusa klasy super sport.

Lexus LFA / Fot. LexusW Europie Audi ma Lamborghini i R8, Fiat ma Ferrari, a VW - Bugatti. W USA, Ford ma, no cóż Ford nie ma nic, bo Mustang to inna klasa, a przede wszystkim jest za tani. Mieli GT, ale już nie robią. Może dlatego, że nie dało się do niego wsiąść, gdy obok stało inne auto np. na parkingu. Powód - daszek nad drzwiami.

Na polu walki pozostali: Chrysler z D.Viperem i Chevy z Corvetką. Japończycy (z Francuzami) mają Nissana GT-R. Odkąd Honda zrezygnowała z NSX, nowy Skyline dumnie reprezentował azjatycką wyspę (GT-R to potomek Skyline). GT-R jest tańszy od Lambo, Ferrari i R8. 240 tysięcy zł. za GT-R w porównaniu z 740 tys. zł. za R8, taka cena czyni Nissana "pojazdem dla mas".

LFA widok od góry / Fot. LexusTego właśnie brakuje Japonii. Luksusowego sportowego samochodu. Ze znaczkiem świadczącym o luksusie, jak Mercedes SLS AMG. Luksusowy i sportowy za jedyne 810 tysięcy zł. staje się pojazdem doskonałym dla japońskich biznesmenów. Lexus natomiast nie miał czegoś takiego. Nigdy nie robili aut sportowych? To nie do końca prawda. Z biura inżynierów Toyoty wyszły takie pojazdy jak Toyota F1-TF109, a na cywilnym rynku - Supra. Jednak od roku Toyota nie bierze udziału w F1.

Historia pokazuje, że2000 rok był owocny dla Japonii. Grupa Japończyków pod wodzą Haruhiko Tanahashi pragnęła stworzyć idealne auto sportowe. Fakt , że pracowali dla Toyoty było na pewno sprzyjającym elementem w dążeniu do tego celu.

W 2001 zbudowali model w skali 1/5. Wsadzili go do tunelu powietrza i tak godzinami analizowali jego opływowość. Kombinowali co by jeszcze zmienić by był bardziej opływowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.