Facebook Google+ Twitter

Leżajsk: udana akcja CBŚ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 11:09

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego odzyskali skradziony w Leżajsku sprzęt RTV o wartości blisko półtora miliona złotych.

W listopadzie ukraiński przedsiębiorca zawiadomił rzeszowskich policjantów o utracie transportu. Ciężarówka załadowana m.in. telewizorami, odtwarzaczami MP3 i zestawami kina domowego przyjechała do Leżajska z Niemiec. Tu przeszła odprawę celną, a towar miał być przeładowany do drugiego TiR-a. Druga ciężarówka się pojawiła, ale przeładowany sprzęt RTV zaginął i na Ukrainę nie dotarł.

Wkrótce po tym funkcjonariusze CBŚ wpadli na trop radomskiej grupy przestępczej, której członkowie napadali na kierowców tirów. Przed trzema dniami w magazynach jednej z firm transportowych pod Tarnobrzegiem odnaleziono pochodzący z kradzieży transport.

Funkcjonariusze z CBŚ zatrzymali właściciela firmy 41-letniego Zbigniewa R. oraz jego brata 32-letniego Dariusza R. Ujęto także mężczyznę, który zażądał 240 tysięcy dolarów w zamian za pośrednictwo w sprawie. 40-latek wpadł podczas umówionego spotkania, do którego doszło w Biłgoraju. Kolejnym zatrzymanym został mieszkaniec województwa lubelskiego, który dostarczył sprzęt RTV pod Tarnobrzeg. Prokuratura Rejonowa w Leżajsku wniosła o jego tymczasowe aresztowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.