Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13659 miejsce

"Lezus" zamiast "Jezus". Miał być medal z Franciszkiem, ale nie wyszło

Watykan wstrzymał dystrybucję oficjalnego medalu pierwszego roku pontyfikatu papieża Franciszka. Zamiast litery "J" wybito "L".

 / Fot. Petipes1Dystrybucja okolicznościowego medalu rozpoczęła się we wtorek, ale przerwano ją już po dwóch dniach. Medale w złocie, srebrze i brązie zostały wybite przez włoską mennicę państwową.

Kto zawinił? Watykan mówi krótko: "nie my"

Autorką projektu jest artystka Mariangela Crisciotti, która na awersie uwieczniła wizerunek papieża Franciszka w geście błogosławieństwa. Na rewersie natomiast widnieją słowa z komentarza świętego Bedy Czcigodnego: "Vidit ergo Iesus publicanum, et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi, Sequere me". (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ go umiłował, wybrał go, i powiedział mu: Pójdź za mną). Jest to fragment, z którego pochodzi zawołanie Franciszka: "Miserando atque eligendo", już z czasów biskupstwa w Buenos Aires

Stolica Apostolska nie przyznała się do winy za pomyłkę. Przedstawiciel Watykanu pytany przez agencję Ansa, kto ponosi odpowiedzialność za ten błąd, odpowiedział krótko: "nie my".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.