Facebook Google+ Twitter

LGP w skokach: Inauguracja mikstów dla Japonii

Reprezentacja Japonii zwyciężyła w pierwszym w historii konkursie mieszanym. We francuskim Courchevel zawodnicy i zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni znaleźli się przed Niemcami i Austrią.

Saulire-2700 m. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license / Fot. Pete southseaWtorkowy triumf Japończyków w „drużynówce” jest drugim w historii ich startów w ramach Letniej Grand Prix. Ostatni raz takie zwycięstwo przypadło im w udziale 12 września 1999 roku podczas konkursu w Hakubie (na podium stanęli wtedy obok… Austriaków i Niemców).

Pomimo tego, że układ sił w kobiecych skokach różni się dość znacznie od męskich, walka o końcowy triumf na przestrzeni całego konkursu toczyła się pomiędzy wspomnianą trójką drużyn. Choć w pierwszej rundzie, po pierwszych dwóch grupach zawodników, kiedy na skoczni pojawiły się panie, w ścisłej czołówce znalazła się reprezentacja Stanów Zjednoczonych (głównie, dzięki dobrym skokom Jessiki Jerome, a także Alissi Johnson). Niestety, gdy do głosu zaczęli dochodzić mężczyźni, Amerykanie spadali w rankingu, ostatecznie kończąc rywalizację na dobrym piątym miejscu.

Od początku zawodów na, jak się wydawało, niezagrożonej pozycji lidera plasowali się Austriacy. Rewelacją w drużynie prowadzonej przez Alexandra Pointnera i Haralda Rodlauera była 21-letnia Jacqueline Seifriedsberger, która w obu swoich próbach zaliczyła 94 metry. To w gruncie rzeczy dzięki jej świetnym skokom Austriacy mogli cieszyć się z prowadzenia. Sytuacja zmieniła się jednak pod koniec drugiej rundy, kiedy swoje próby oddawali mężczyźni. Ponad ośmiopunktowa przewaga mistrzów świata została rozniesiona w pył po słabym skoku, nie mogącego wciąż dojść do optymalnej dyspozycji, Davida Zaunera na 84 metrze, a także byłego mistrza świata juniorów, Michaela Hayboecka (88,5 metra). Najpierw zostali wyprzedzeni przez Japonię, a na koniec przyszło im obejrzeć plecy Niemców.

Najmocniejszymi ogniwami w drużynie zwycięzców wtorkowego konkursu byli bez wątpienia Sara Takanashi (trzecia zawodniczka ostatniego sezonu Pucharu Świata) i Yuta Watase, który, skacząc jako ostatni, przypieczętował końcowy triumf swojej ekipy. Swoim występem potwierdzili wysoką dyspozycję, jaką pokazywał już na treningach poprzedzających konkurs. Do takiego samego wniosku można dojść również w przypadku Andreasa Wanka, który był niekwestionowanym liderem Niemców. 24-latek z Halle nie dość, że wygrał serię próbną, to jeszcze odniósł nieoficjalne zwycięstwo w indywidualnej klasyfikacji konkursu, ex aequo z Tomem Hilde. Na duże uznanie wśród podopiecznych Wernera Schustera zasługuje również Pascal Bodmer, który w drugiej rundzie oddał najdłuższy skok konkursu – 95 metrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.