Facebook Google+ Twitter

ĺGregor i Niedokończona Przepowiednia" Suzanne Collins – Premiera

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-09 13:01

Czy jedenastoletni Gregor okaże się wojownikiem z Niedokończonej Przepowiedni i uratuje Podziemie przed zagładą? Pierwszy tom sagi „Kroniki Podziemia” autorki słynnych „Igrzysk śmierci” już w sprzedaży! Więcej na www.kronikipodziemia.pl

Kiedy Gregor wraz z maleńką siostrą Botką spada przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z olbrzymimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, lecz ten niepewny pokój jest zagrożony.


Przepowiednia ekscentrycznego naukowca i wizjonera Bartholomewa Sandwicha, który przed wiekami sprowadził ludzi do podziemnego królestwa Regalii, zapowiada wojnę i wkrótce ma się dopełnić… Jedenastoletni Gregor i jego maleńka siostra Botka trafiają do Podziemia w przeddzień inwazji zębaczy. Chłopiec musi zdecydować, czy podejmie się roli wojownika, poddając się temu, co mu przeznaczone… Gdy dowiaduje się, że jego zaginiony przed kilkoma laty ojciec żyje, nie waha się ani chwili. Staje na czele wyprawy, która na zawsze odmieni życie jego i wszystkich mieszkańców Podziemia.

W fantastycznej, mrocznej scenerii ludzie i ich sprzymierzeńcy podejmują wyprawę, by uwolnić ojca Gregora i uratować Podziemie. A ich wróg jest potężny i nie zna litości… Czy im się uda?
Więcej na www.kronikipodziemia.pl


Karaluchy były szkaradne, nietoperze siały postrach, ale te szczury budziły prawdziwą grozę. Nawet kiedy siedziały na tylnych łapach, wzrostem dorównywały koszykarzom. Pod szarą sierścią ich nóg, rąk, czy jak zwać te kończyny, prężyły się mięśnie. Ale najgorsze były zęby – wielkie siekacze wystające z paszcz otoczonych kępkami wąsów.
(…)

Pysk olbrzymiego szczura rozciągnął się w uśmiechu. Botka krzyknęła przerażona, gdy Kłak atakował. Gregor przygotował się do walki, lecz szczur zamiast skoczyć, wydał przeciągły jęk i chwycił z przodu za ostrze, które od tyłu przebiło mu szyję. Przed oczami Gregora mignął nietoperz Luksy, który właśnie gwałtownie się obracał do normalnej pozycji. Podczas ataku na Kłaka Luksa widocznie leciała do góry nogami. Teraz płasko przylgnęła do grzbietu Aurory, żeby podczas obrotu nie podrapać się o sufit ciasnej pieczary. Kłak osuwał się ciężko po ścianie, czując nadchodzący koniec. Wbił płonące ślepia w Gregora.
– Naziemny – wychrypiał – będziemy cię ścigać, póki żyw ostatni szczur. – Po tych słowach wyzionął ducha.

Gregor i Niedokończona Przepowiednia łączy w sobie to, co najlepsze w gatunku fantasy i książce przygodowej. Suzanne Collins w mistrzowski sposób buduje napięcie wokół bohaterów i historii, rozśmiesza lub wzrusza do łez, zaskakuje nagłymi zwrotami akcji, powoli odkrywa kolejne elementy łamigłówki – aż do samego końca nie pozwala pomyśleć: „Wiem, jak to się skończy”. To również ujmująca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i poświęceniu.

Młodzi miłośnicy fantastyki będą usatysfakcjonowani porywającymi i realistycznymi opisami bitew, szalonych pościgów, dramatycznych pojedynków i heroicznych aktów odwagi.

Seria „Kroniki Podziemia” przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”, zyskując fantastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i czytelników. Została przetłumaczona na 21 języków.
(A Ch.)

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.